Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Stafilokokna inf svinja

Stafilokokna inf svinja 02 dec 2010 19:56 #110

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Postovane kolege,
Pre neki dan sam počeo da lečim svinje koje imaju promene na koži sa unutrašnje strane zadnih nogu. Koža je zacrvenjena, a po njoj se nalaze crne tačkice. Mislim da je u pitanju stafilokokna infekcija kože, ali sa spoljašnje strane buta promene na koži izgledaju kao kod cirkovirusne infekcije (crvene sitne bubuljice) što me je zbunilo. Nemam mnogo iskustva sa svinjama pa ako neko zna više da mi pomogne. Dao sam terapiju, penicilin, streptomicin, dexa i vit ad3e. Zanima me ukoliko je stafilokok koliko vremena treba da prođe da bi promene nestale. Unapred hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stafilokokna inf svinja 03 dec 2010 20:01 #113

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Kolega,najvjerovatnije je da je to stafilokok,u narodu js zovu i cadjavost prasadi,terapija je dobra,s tim sto mozesjos da kazes da se prasici svi okupaju sa toplom kupkom i da se dobro istrljaju sa nekom krpom,a najbolje je sa onom vrecom od (paprika ili krompira),da se skinu sve naslage na kozi a potom da se svi namazu cink-vitaminskom masti sve rane po kozi!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stafilokokna inf svinja 03 dec 2010 20:41 #115

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Hvala kolega, znam kako izgleda čađavost, klinička slika je vrlo prepoznatljiva, ali ovde nije tako izražena, promene su samo na zadnjim ekstremitetima između nogu, zato nisam bio siguran.Nisu u pitanju prasad nego svinje teske oko 90 kg. Zanima me tok bolesti i koliko dugo se leči.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stafilokokna inf svinja 04 dec 2010 18:23 #119

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
aha,ja sam pogrsno protumacijo poruku!dali su te promjene okruglog tipa,mislim u obliku krugova i slicno,razlicitog precnika,od pola cm do par cm,sa crvenilom okolo,a u centralnom dijelu su tamne do modre boje,slicno oderotini??
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stafilokokna inf svinja 22 dec 2010 18:21 #196

  • Dr.Bran
  • Dr.Bran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
nešto slično smo imali pre oko 3-4god u vidu epidemije. Promene su bile u vidu sitnih okruglih krastica tamno crvene boje. Neki su govorili da je stafilokoka a neki boginje. Ninašta nisu reagovale. Ja... iskreno, nisam imao šansu da terapiju dovedem do kraja zbog cene lečenja koje je neizvesnog ishoda ali koliko znam nijedna nije stradala zbog toga (od onih koje sam ja video)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Stafilokokna inf svinja 23 dec 2010 21:15 #202

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Jeste,to je to,obicno je samo cist penicilin dovoljan,a uz kombinaciju streptomicina je jos bolje,skoro je kod nas bila epidemija,imao sam dosta slucajeva,ista klinicka slika,negdje vise,negdje manje izrazena,dosta obolelih nisu cak promjenile ni raspolozenje,apetit im je bio ocuvan....Sve su uspesno izlecene,negdje nisam ni koristio terapiju,pretezno kad prestanu da jedu!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box