Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Bolesna svinja - ima li joj spasa ?

Bolesna svinja - ima li joj spasa ? 12 okt 2011 23:52 #1445

  • risticdj
  • risticdj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
U kočini su dve svinje, mužjaka, jedan je mnogo halapljiviji od drugog i krupniji, toliko da treba u toku jela "braniti" manjeg da mu veći ne pojede sve. Sve je bilo u redu do pre 3 dana , krupniji krmak je zanemoćao i prestao da jede. Stolica mu je crna, kad se puste i on izlazi i jako malo pase,

unutra samo leži i ne jede mešavinu koja se sastoji pod prekrupe, supera i mekinja u odnosu 4 :1:1. Unutra se čisti i vode uvek imaju. Veterinar je rekao da mu ništa ne dajemo bar jedan dan, ali nema poboljšanja ,

sad vidim na ovom cenjenom sajtu da je to neki čir kod svinje. Sa tim se susrećemo prvi put. Zbog uloženih sredstava, iako je to surovo na žalost, ali mi smo sve samo ne bogati, interesuje me da li bi bilo opravdano zaklati tu svinju ili lečiti je, molim ako neko stručan pročita oaj post MOLIM da odgovori, jer ako se ovako nastavi svinja će samo gubiti na masi , molim vas za pomoć ovim putem
Poslednja izmena: 12 okt 2011 23:54 od risticdj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna svinja - ima li joj spasa ? 13 okt 2011 15:12 #1448

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Ako veterinar sumnja da je cir bolje da se na leci dalje tj. da ide na klanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolesna svinja - ima li joj spasa ? 15 okt 2011 01:01 #1450

  • risticdj
  • risticdj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
miladvet21 wrote:
Ako veterinar sumnja da je cir bolje da se na leci dalje tj. da ide na klanje.

Srećom, izgleda da ipak nije čir. Zbog nekog sastojka u ishrani nešto mu se desilo sa crevima i trebalo nu je dosta da sve nestane iz probavnog trakta. Davao mu je 3 puta antibiotik i nešto za imunitet i sad jede i kreće se , da kucnem u drvo. Strašno je teško gledati tako onemoćalu i jadnu životinju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box