Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Slabo srce

Odg: Slabo srce 13 jun 2012 08:53 #2321

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Izvinjavam se jer nemam vremena da citam sajt koji linkujete.
Mogu Vam reci da se ovo doziranje Enalaprila poklapa sa dozama koje su i meni poznate, odnosno sa preporukama za upotrebu i doziranje lekova iz humane medicine na zivotinjama.
Spironolakton je diuretik koji stedi kalijum, tako da to nema razloga da Vas brine.
Sem toga, to je standardna terapija kod ljudi. Vrlo uspesna kombinacija i kod pasa. Nema razloga da se ne pokusa i kod svinje.
Razlike u gradji i funkcionisanju srca nema. Jedino je kod svinja srce fizicki manje u odnosu na velicinu tela, pa je podloznije dekompenzovanim srcanim manama i slabosti.
Vrlo bitna je ishrana trenutno u slucaju vaseg "pacijenta". Zanima me cime je hranite i koliko je teska?
Pomije jednostavno zaboravite, pogotovo slane i masne pomije. Vrlo je lako sad je hraniti zelenom masom, moze i sama da pase.
Bez mnogo koncentrovanih hraniva( zitarice), a koncentrat bi trebalo svesti skoro na nulu i njega zameniti mekinjama, najbolje.
Vitaminsko-mineralne dodatke davati normalno.
Tezinu kontrolisati ako je moguce, ne bi smela da napreduje, tj. da se goji. Stagnacija ili blago opadanje bi bilo ok.
Ne terati je da trci ako nece. Ako hoce da se setka dvoristem ujutru i predvece, to bi po nju bilo najbolje.
Zelim Vam uspeh, jer pokazujete neverovatan entuzijazam, cak bi ste mozda mogli i koji ispit da polozite...:)
Izvinite na sali, sve najbolje!
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 13 jun 2012 08:54 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Slabo srce 13 jun 2012 20:38 #2325

  • TadicM
  • TadicM's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 0
Sto se tice ishrane sami pravimo koncentrat koji se sastoji od 75% kukuruza,oko 15%soje ,ostatak cine zito i 3% vitaminsko mineralne smese.
Dosada sam ga hranio sa takvom smesom dnevno pojede oko 2.5kg ,
jednom dnevno mu dajem po jedno jaje uz obrok,i pije dosta surutke.
Detelinu mu dajem svaki dan,preko dana je zatvoren ,
uvece ga pustimo da proseta.
Kad ste spomenuli trcanje, da kazem da mu to i nije jaca strana,primetio sam da se brzo zamara .
Tezak je oko 100kg.
Danas sam mu prvi put dao enalapril,u toku dana se ponasao normalno,
vazno je da nije imao neuobicajene reakcije na lek.
Moram da kazem da mi veceras izgleda opustenije i nekako zadovoljnije.
Znam da treba nekoliko dana da bi se videlo dejstvo leka,nadam se najboljem!
Zanima me vase misljenje u vezi ishrane,dali je ok ili nesto treba menjati?
I jos nesto bih vas zamolio da mi objasnite kada je u pitanju kombinacija enalaprila i spironolaktona,dali postoji opasnost od povecanja kalijuma u krvi,na koji nacin to izbeci ?
Jos jednom vam se zahvaljujem ,pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Slabo srce 13 jun 2012 20:59 #2327

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Znaci, vepric je u pitanju...
Trcanje nije preporucljivo, sve i da hoce.
Za 2 godine to nije prevelika tezina, ocekivao sam mnogo vise.
Bitno je da ne dobija na tezini naknadno. Pratite, ako imate nacina. U slucaju da se goji, trecinu gotovog koncentrata koji pravite zamenite mekinjama. To mozete i preventivno uraditi.
Jaja su mu verovatno poslastica, ali sledi im izbacivanje. Surutka je odlicna stvar, samo mora biti iskljucivo sveza i adekvatno cuvana(vrlo je kvarljiva, znate i sami).
Preporucena terapija ne bi trebalo da se poremeti odnos mikroelemenata. Ova dva leka su skoro idealna kombinacija.
Ova terapija je apsolutno "preslikana" iz humane medicine i, prema tome, nema razloga za sumnju.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 13 jun 2012 23:27 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box