Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Kreč pod prasad

Kreč pod prasad 03 dec 2014 23:00 #5560

  • korni
  • korni's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
čujem danas da kod nas na jednoj farmi veterinar stavlja kreč(hidratno vapno) na pod kod prasadi da bi se izvršila dezinfekcija i to u debelom sloju. Ja uzmem malo pa pospem, a ono reaguje s vlagom i počinje da grize za nos i oči, jedva se diše. prasisi kašlju i kišu! Pa koja je tu korist ako se prasici razbole na pluća ili šta već_....
Poslednja izmena: 04 dec 2014 00:26 od Hardvet. Razlog: premestena iz pogresne kategorije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Kreč pod prasad 04 dec 2014 20:03 #5563

  • Stojke
  • Stojke's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 26
  • Primljeno zahvalnica: 8
  • Karma: 8
Kreč jeste dezinficiens, ali msm da se ne koristi kao prašak. Obicno krečom kada se vrši dezinfekcija,onda se lepo opere pa tek posle kreci, i pod i zodivi i plafon( ceo objekat), ali u tečnoj formi, za drugu metodu ja nisam čuo...
Znam da se kreč kao pršsak koristi u žitu, protiv one male crne bube i veoma je koristan(ja kuci kad skladištim žito posipam kreč u prahu i znam da jako iritira).Nemoj to više da radis, pobices prasice ili u najboljem slučaju izazvati neki respiratorni poremećaj kod njih ili majke.
Ako koristiš kreč, kreči sa njim a ne posipaj, ili koristi neki drugi dezinficiens(3% kisela soda je dobra i jeftina)...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: korni

Kreč pod prasad 11 jan 2015 22:50 #5641

  • djordje9
  • djordje9's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Dobro vece,dugo nisam bio na ovom sajtu,i sad kad sam video ovu temu da podelim sa vama moja iskustva.Imam betoniran objekat oko 25 metara kvadratnih, gde se istovremeno prase 4 krmace,samim tim vlaga je ogromna,bacao sam slame ali i dalje je bilo mokro i proliv kod prasadi nije se zaustavljao. Dosao je veterinar i rekao da probam sa krecom umesto slame, to koristim vec par godina i nemam problema ni sa vlagom ni sa prolivom. POCISTIM OBJEKAT, POSPEM KRECA U PRAHU, PRASICI KIJAJU I KASLJU 3 MINUTE I NISTA IM NE FALI.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: korni

Kreč pod prasad 12 jan 2015 17:31 #5643

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Kreč u prahu ne reaguje sa vodom i uvek ga je dobro posuti pod prasad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: korni

Kreč pod prasad 17 jan 2015 17:16 #5654

Krec je odlican dezinficijens,dobar je i da se pospe i ispred boksa ili u hodniku izmedju boksova da svako ko ulazi gazi po njemu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: korni

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box