Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: lečenje oštećenih papaka kod krmača

lečenje oštećenih papaka kod krmača 29 jul 2015 19:41 #5885

  • nesko
  • nesko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Imam problem sa jednom krmačom. Jako je dugačka i baš ima čvrste noge, dobro građena, lepo se prasi i baš je pažljiva sa prasadima. Super je majka i prasi obično oko 18-20komada. Norveški landras.
Njen problem je sa papcima. Baš te njene osobine (to što je dugačka i jaka) joj prestavljaju problem jer nisam do sada imao uslove da je puštam na neki zemljani ispust pa je od stalnog ustajanja i proklizavanja zadnjih nogu zbog svoje dužine uništila papke zadnjih nogu i rascvetala ih a jedan gornji je čak i ogulila skroz. Jede ona i sve je super sa njom ali je ti papci usporavaju jako. Odlučio sam da pauziram u osemenjavanju da malko zaleči papke jer se bojim da će biti još gore kada bude suprasna. Ogradio sam neki deo dvorišta, ima hladovine i najbitnije - zemlja je. Puštena je već par dana i prosto se vidi da uživa al ona ne zna to što ja znam a to je da je taj ispust samo privremen jer mi je taj prostor potreban za neku drugu namenu.
Dajem joj pored njene hrane i dosta zeleniša i dodatno joj mešam ekosvit+selen zbog dodatnog kalcijuma. Ima li neka određena hrana koja bi joj pomogla da regeneriše te papke i da li je to uopšte moguće jer sam ranije dosta krmača prodao u klanicu baš zbog problema sa nogama?
Bitno mi je da joj te papke zalečim pa bih kasnije video šta ću sa njom. Dosta sam tražio po internetu ali uglavnom cela priča oko papaka se vrti oko krava dok za svinje slabo ima informacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

lečenje oštećenih papaka kod krmača 02 avg 2015 22:21 #5887

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
To je zbog toga što je lečenje takvog problema i kod krava vrlo neuspešno. Pogotovo ako su i lamine oštećene. Treba dugo vremena, uz savršene uslove, da se rožina obnovi. Ako ste voljni da čekate, a svinja Vam dozvoljava da petljate oko njenih nogu, napravite veliko ležište od dasaka (da može da odmara), negujte je pomoću aloe vera balzama za papke, previjajte ih. Obavezno da smrša, koliko je god moguće...
Zvuči kao nemoguća misija, ali ja mislim da svako ko se trudi, može da uspe.
Javite kako teče terapija.
Ako imate uspeha, dopunjavaćemo tretman.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box