Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Veštačko osemenjavanje krmača,video

Odg: Veštačko osemenjavanje krmača,video 12 mar 2011 07:59 #749

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Obrisao sam iz racunara te stranice sto sam skenirao, ali videcu ako je ostalo u korpi pa cu ti poslati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Veštačko osemenjavanje krmača,video 13 mar 2011 11:59 #758

  • marko82
  • marko82's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 37
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Ok, hvala ti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Veštačko osemenjavanje (video) 09 feb 2012 15:00 #1678

  • korni
  • korni's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
Vršim VO kod krmača i sve što sam ovde pročitala nije mi dalo odgovor"Da li seme treba grejati sa temperature 17 stepeni na veću... i ako trba na koju?"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Veštačko osemenjavanje (video) 10 feb 2012 20:18 #1680

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Duboko zamrznuta sperma nerasta se do osemenjavanja čuva u kontejneru sa tečnim azotom na temp od -196 stepeni. Pre osemenjavanja spermu je potrebno zagrejati na temperaturu od 38 do 39 stepeni C sto je ustvari temperatura tela svinja. Zagrevanje se može obaviti u bilo kakvoj posudi sa čistom vodom. Takvo seme relaksira matericu i kateter lako prolazi kroz cerviks Takodje i kateteri za osemenjavanje treba da budu temperirani jer ukoliko su hladni krmače se napinjiu i izbacuju spermu. (Nije mi jasno odakle vam zagrejavanje na 17 stepeni)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Veštačko osemenjavanje (video) 11 feb 2012 21:00 #1683

  • korni
  • korni's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
Ja kupim seme u vet. ambulanti. Tamo mi kažu da ga do korištenja čuvam na 17 stepeni. E, sad me zanima da li ga i tad treba grejati na 38-39.?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Veštačko osemenjavanje (video) 12 feb 2012 08:54 #1686

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
zoxvet wrote:
Duboko zamrznuta sperma nerasta se do osemenjavanja čuva u kontejneru sa tečnim azotom na temp od -196 stepeni. Pre osemenjavanja spermu je potrebno zagrejati na temperaturu od 38 do 39 stepeni C sto je ustvari temperatura tela svinja. Zagrevanje se može obaviti u bilo kakvoj posudi sa čistom vodom. Takvo seme relaksira matericu i kateter lako prolazi kroz cerviks Takodje i kateteri za osemenjavanje treba da budu temperirani jer ukoliko su hladni krmače se napinjiu i izbacuju spermu. (Nije mi jasno odakle vam zagrejavanje na 17 stepeni)

Kolega nisi razumeo šta je korni hteo da kaže.
Seme nerastova se uglavnom kupuje sveže, a ne zaleđeno na -196 stepeni kao kod krava, mada može i kod svinja, ali je ređe kažem.
Sveže seme koje se kupi u veterinarskoj ambulanti kako kaže korni, mora se držati na temperaturi od 17 stepeni sve dok ne odlučimo da osemenimo, jer sveža sperma može da se čuva na toj temperaturi 4 do 7 dana u zavisnosti koji razreeđivači su dodati spermi. Pre samog osemenjavanje seme je potrebno zagrejati na 38-39 stepeni!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: zoxvet, korni, zoran1977

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box