Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati

Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati 03 dec 2013 05:21 #4895

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Ovde je detaljno objasnjeno sta raditi u vezi ovakvih prijava, a ja dodajem da u slucaju trovanja zivotinja, kao i u drugim slucajevima, treba obavestiti i veterinarsku inspekciju, koja je duzna da obavi uvidjaj i napise zapisnik, i po potrebi obavesti policiju. Problem je u tome sto vecina inspektorki i inspektora ne zele da rade i nije ih briga za dobrobit i prava zivotinja, i sto ne primenjuju Zakon o dobrobiti zivotinja (ne postupaju po svojim nadleznostima)...

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Katarina81

Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati 24 mar 2016 09:46 #6152

  • nikokoart
  • nikokoart's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Šta uraditi ukoliko uvidite da vlasnik želi da transportuje psa u polu-raspalom rancu, trolom, neposredno posle operacije, sa Zvezdare na Studentski trg?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati 24 mar 2016 15:42 #6157

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Ponudite mu pomoć: kupite mu transporter za pse i platite mu taksi. Sigurno je sve pare dao veterinarima za operaciju
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hardvet, zoxvet, Kathy

Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati 28 mar 2016 12:52 #6165

  • nikokoart
  • nikokoart's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Nemam. Izdražavam četvoročlanu porodicu , a jedini sam zaposlen. Plaćam kiriju.
Ali, vidim da ste veliki džek i humanista. Iz Pirota? Mogu li da prosledim nekome kome je potrebna pomoć vezano za plaćanje veterinarskih operacija,taksija i transportera Vaše kontakt podatke ? Da pomognete, kad Već možete. Ili da mu platite put do Vas i uradite intervenciju gratis?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati 28 mar 2016 14:20 #6166

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Da, naravno...
Jer, osim što sam pun para, mnogo volim da se šalim.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hardvet

Krivicno delo zlostavljanja i ubijanja zivotinja - kako postupati 28 mar 2016 19:45 #6167

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Ako vlasnik nema novca a ipak zeli da pomogne zivotinji (sto je ocigledno slucaj), a sami ne mozete da mu pomognete u smislu gornjeg komentara (kupovine transportera i samog transporta), mozda imate neke ideje kako improvizovati transport zivotinje u takvom slucaju (na primer, mozda je kartonska kutija bolja od "poluraspalog ranca", i slicno).
Svi mi znamo kako izgleda improvizovati u svemu i svacemu kada ne mozemo sebi priustiti normalan zivot.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box