Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Eutanazija zdravog psa

Odg: Eutanazija zdravog psa 12 dec 2012 23:35 #3335

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nazalost i sad je tako. Nek iskreno kazu kolege koje rade eutanaziju kad su prikupili kompletnu dokumentaciju koja nesumnjivo dokazuje da zivotinja pati i trpi bolove te da je neizlecivo obolela hmm? Ja sam licno bio kod kolege na kafi kad mu se javio klijent koji kaze " Imam psa koji ima 11 godina i ne jede vec 5 dana,mnogo je mrsav i ne ustaje,pa bi da ga uspava" i moj kolega pristane. Naravno da sam ga pitao jel ce raditi dijagnostiku ,jer pas nema istoriju bolesti, on kaze ako ga ne uspava on odvesce ga kod nekog drugog i onda ce biti "kratak" 4500.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Eutanazija zdravog psa 13 dec 2012 06:28 #3339

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ono, sto jes' jes'. Nego je taj bar star i koliko toliko bolestan. Ali, dovode ljudi stenad od par meseci i sasvim mlade pse da ubijaju, zbog toga sto nema ko da ih pricuva, dok oni budu na moru...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Eutanazija zdravog psa 13 dec 2012 13:43 #3343

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Jeste boestan ali se nije znalo od cega :angry:
problem je sto se niko ne trudi dovoljno da zaista utvrdi jel pas neizlecivo bolestan i pati. Primer psa koji je doveden na uspavljivanje zbog karcinoma cmara ( utrvdjeno biopsijom), prognoza = losa. Na moje insistiranje i objasnjavanje od dva sata da taj tip karcinoma kod pasa ima malu tendenciju meta promena i sekundarnih depozita oni su pristali na hirursku obradu. 3 ipo sata operacija, pokazacu vam foto jednom prilikom, odstranjena promena, rekonstruisane sve pripadajuce strukture, izvestaj patologa glasi " ..odstranjeno do u zdravo tkivo" , izvestaj vremena - pas ziv i zdrav dve godine posle operacije i jos je ziv..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Eutanazija zdravog psa 29 dec 2012 13:14 #3491

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
drDzon Smit wrote:
taj tip karcinoma kod pasa ima malu tendenciju meta promena i sekundarnih depozita oni su pristali na hirursku obradu. 3 ipo sata operacija, pokazacu vam foto jednom prilikom, odstranjena promena, rekonstruisane sve pripadajuce strukture, izvestaj patologa glasi " ..odstranjeno do u zdravo tkivo" , izvestaj vremena - pas ziv i zdrav dve godine posle operacije i jos je ziv..
Živa istina!
Naš pacijent sa identičnom promenom, nakon istovetnog zahvata, mirno provodi "penzionerske" dane u starom Košutnjaku. Ko ne veruje, može da prošeta do Pere Velimirovića. Rana je toliko dobro zarasla da je perinealnu regiju prorasla dlaka pa se , čak, ni ožiljak ne vidi.
veterinar
Poslednja izmena: 29 dec 2012 13:19 od Palvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Eutanazija zdravog psa 29 dec 2012 13:47 #3492

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Svaka cast, kolege. To je profesionalizam, a ne samo vitamin T61 cim se vidi problem koji zahteva malo vece angazovanje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Eutanazija zdravog psa 23 jan 2013 14:43 #3748

  • kanis
  • kanis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
A sta sa slucajevima gde veterinari masovno eutanaziraju zdrave pse?
SVI uhvaceni psi u Sremskoj Mitrovici se godinama eutanaziraju i svi naravno imaju dijagnozu za to. Rad takvih veterinara /poslednje 2 godine Milenko Peric inace clan upravnog odbora veterinarske komore/ podrzava i komora kao i vet.inspekcija. Uzalud su zalbe, tuzbe i slicno.. zasticeni su kao beli medvedi. Ako je doktor napisao dijagnozu za ubistvo to mora da je tako. I SVI ama bas SVI psi imaju dijagnozu za to.
Dodatak je i to sto se mestani sela zale da se iz stocnih jama gde se bacaju eutanazirani psi posle dugo jos cuju krici tih istih pasa.. sta je u pitanju? Premalo T61? Premalo ferija? Mogu da rade kako hoce, mogu da ubijaju kako hoce. Tu je vet.komora da ih zastiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Katarina81

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box