Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Dvopolni jarići

Dvopolni jarići 17 apr 2012 19:11 #2086

  • magdalena2
  • magdalena2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
narode ili mi se cini ili su mi dvopolni jarici??? desilo se sledece: mlada koza(10mjeseci) rodi 3 bebe (nemaju jos mjesec dana), od te tri dvoje jarica imaju "izraslinu" na polnom "zenskom" organu, tacnije ispod kao neki nastavak okruglasti. nisam puno obracala paznju jer sam mislila da je to nesto kao normalno i da ce vremenom nestati, ali sam sumnjala da nesto bas i nije u redu.... dodje danas komsija i rece da se njemu slicno desavalo sa ovcama i da su to bile dvopolne. ajme meni!!!! kuda sa takvom zivotinjom?? oni ili one piske kao zenke, a ponasaju se kao muzijaci. uzmem da ih uporedim sa "original" zenkama i napipam ispod sisica jajca :S DA LI JE TO MOGUCE??? znam da jajca izrastaju kasnije, imala sam muzijake prosle godine, ali nemaju muski organ vec zenski plus to malo sto visi. STA JE TO?? DA LI SU STVARNO DVOPOLNI??? STA SE RADI SA TAKVIMA??? bas mi zaooo :(
imam 2 zenska i ta dva pola-pola
???????????????????????????????????

H E L P!!!!
Poslednja izmena: 17 apr 2012 19:14 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dvopolni jarići 18 apr 2012 14:54 #2090

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Dešava se kod jarica da imaju dva pola, vidjao sam nekoliko slučajeva hermafroditizma u jarica.
Ne možeš ih koiristiti za dalju reprodukciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dvopolni jarići 18 apr 2012 18:02 #2092

  • magdalena2
  • magdalena2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
a sto se to desava, usled cega??? jarac koji ju je oplodio bio je takodje mlad a prije nje oplodio je 3-4 koze, pa da nije to previse za jarca od 7-8 mjeseci??? sta mogu s njima, moze li meso??? nista mi nije jasno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dvopolni jarići 18 apr 2012 22:55 #2097

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Ma moze meso naravno, nego nemojte da brinete ako oni normalno jedu i ako su veseli i lepo se ponasaju vi ih cuvajte dok ne dobiju na tezini, pa iskoristie meso i to je to...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Dvopolni jarići 23 apr 2012 21:51 #2119

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Da nisu parene vise generacija u incestu???
To je jedan od glavnih razloga za nastajanje hermafrodita.
O priplodu takvih jedinki nema ni govora. Kao sto kolega rece, za meso se mogu koristiti, sa izvesnom mogucnoscu da ce meso mozda imati pojacan "miris" usled prisustva testisa( ako su aktivni).
Preporuka je i ove "normalne" iz istog poroda ne koristiti za priplod i probati da se zapat na taj nacin ocisti od mogucih novih generacija sa abnormalnostima.
Vrlo je uputno izbaciti iz priploda i zenku i muzjaka koji daju ovakvo potomstvo.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box