Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 31 okt 2012 13:51 #3000

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Tehničar "ruši" jer je dostupan 24h, jeftin je, mobilan i neko mu je omogućio pristup lekovima, ali na sreću, ne živi ni on večno i ne ume da rešava teže slučajeve. Imao sam ih par, na terenu, dok sam se bavio mešovitom praksom. Da ih nema , trebalo bi ih izmisliti. Još uvek nemogu da zaboravim dijagnoze tipa "rednja" kod ovaca isl. I dan danas mi teraju suze na oči. A kad izađeš na teren da ispeglaš ono što je tehničar uradio , to ne košta isto kao da te je vlasnik životinje pozvao da lečiš životinju koja nije dodatno upropaštena.
Prvi put kad te mrzi da ustaneš i odeš na teren i pošalješ tehničara da uradi posao umesto tebe, skočio si sam sebi u stomak. Koliko veterinara , kada je na putu ostavi kolegin broj u ambulanti da primi njegove pacijente?
Fakultet, kakav je , da je , dao su ti je korektnu osnovu za rad i "ćagu". Sad je vreme da izađeš na tržište.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 31 okt 2012 16:46 #3004

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nema potrebe da zalite za klijentima koji lece zivotinje kod tehnicara. Takvi klijenti vam nicemu ne sluze. Takav klijent nije u startu spreman da finansira lecenje zivotinje nego ide po principu da jeftino prodje ,pa ako ne prodje nikom nista. Takvi kad vam dodju da vadite kestenje iz vatre a vi ih lepo posaljite kod tehnicara.
Problem je u zakonu koji ne kaznjava vlasnike koji ne pruzaju zdravstvenu zastitu zivotinjama ili ugrozi zdravlje i zivot zivotinje lececi je kod tehnicara. Pa da kad primetimo tako nesto a mi onda lepo prijavimo i vlasnika i tehnicara,kao u civilizovanom svetu.
Svi ste culi za onu zabludu "bolji je iskusan tehnicar nego mlad veterinar" , e to pricaju oni koji ne znaju o cemu pricaju, tehnicar ne zna koliko ne zna pa se zato upusta u to"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 31 okt 2012 21:21 #3006

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
To je divna zabluda vezana za tehnicare i veterinare, duboko ukorenjena u razmisljanju svakog seljaka u nasoj zemljici.
Tehnicari sa iskustvom mogu zaista biti rutinizirani u nekim laksim intervencijama i zbog toga takva zabluda.
Ali tehnicari, NIKAD, NIKAD i NIKAD ne mogu imati znanja kao neko ko je tek izasao sa fakulteta, niti smeju da pomisle da je takav kolega ispod njih. Rutina se stekne jako brzo, ali znanje koje neko nosi sa fakulteta ni jedan tehnicar ne moze ni da zamisli.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 01 nov 2012 12:55 #3012

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Nadovezao bih se na priču o "iskustvu": Sada postoje nove kategorije "iskusnih" koji preko ne savesnih kolega i crnoberzijanaca dolaze do lekova. To su "zaposlemi u pet-shop-u" i "odgajivač".
Pre neko veče otišao sam , na poziv vlsnika, da dovršim teži porođaj. Zateknem u kotilici mlađu damu kako pokušava da izvadi štene. Na pitanje "šta ste Vi po zanimanju" dobih odgovor.
- Studentkinja informatike.
- Otkud, onda u kotilici da štenite kuju?
- Ja sam odgajivač!
Tragično je što je osoba koja je zvala studenta informatike, odgajivača, da joj šteni kuju , umalo, ostala bez iste.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 01 nov 2012 21:07 #3016

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Odgajivaci sve znaju, tako da je vrlo moguce i da znaju da poradjaju.
Ne sporim da o odredjenoj rasi( karakteristike rase i sl) znaju vise od vecine nas, ali ko sta zna o medicini, ne bih trosio reci...
Inace, sto se mene tice, sa aspekta terapije, pas je pas, sa izuzetkom osobenosti vezanih za pojedine rase.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 02 nov 2012 15:02 #3036

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Hah, kako da ne. Znaju i da postave "dijagnozu" preko telefona. Posebno ako psa nikada nisu ni videli , na osnovu svog neizmernog "iskustva".
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box