Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 27 okt 2012 09:33 #2977

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Prijavu za ilegalni rad treba da podnese nadležni veterinarski inspektor, mislim da jedino oni mogu da podnesu takvu prijavu, ali kao što znamo inspektori ne rade ništa u ovoj državi, tek o njima bi mogli da razglabamo ovde čitav dan.
Nije mi jasno kako samo niko u ovoj zemlji ne može da pokrene inspektore da rade svoj posao? Teren je ogledalo rada veterinarskih inspektora, a ne samo veterinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 29 okt 2012 09:16 #2985

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Ko je nadležan da procesuira ilegalnu prodaju lekova u ne veterinarskim organizacijama (pet-shoop, grooming salon , itd.) , da procesuira nadriveterinarstvo (kada odgajivač porađa i vakciniše "komšijski" ili u pola cene rada veterinara) ? Ko treba da procesuira prodaju hrane " na meru", što je , inače zabranjeno zakonima R. Srbije? Prodaju hrane za pse po odgajivačnicama?
veterinar
Poslednja izmena: 29 okt 2012 09:17 od Palvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 29 okt 2012 10:25 #2987

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Osim nadleznosti veterinarske inspekcije, u koju pobrojane nepravilnosti sigurno spadaju, verujem da deo koji se odnosi na trgovinu, moze sankcionisati i trzisna inspekcija.
I ma cija to sve moze da bude nadleznost, ocigledno da to ama bas nikog ne zanima.
Nadriveterinarstvo je kaznjivo delo i po krivicnom zakonu, ako se dobro secam, pa to mogu goniti i javni tuzioci u redovnom sudskom postupku...
Znaci, moze se dovesti u red, samo je bitno da li neko hoce.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 30 okt 2012 09:47 #2990

  • PVA AS
  • PVA AS's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
B) hmmm nadriveterinarstvo..sta to bese..pa ja kad trubim sta radi vuk Bojovic i kako se javno reklamiraju na RTS kako operisu Muji nogu9krokodil0..svi cutite..
NEMA DRAGE MOJE KOLEGE OD NAS NISTA!
Mi smo jedno veliko NISTA..ne cenimo se..nipodastavamo..a kako drugi da nas cene...Komore se nije niti oglasila po pitanju muje,(bar ja nisam cuo)...???
tako da samo pricamo prazne price...meni se niko nije javio po pitanju Inovacija u Bgu i nezakonskog oduzimanja 3 boda...tako
da MENI JE DOSTA...
pozzzzdravvvvv
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 30 okt 2012 15:36 #2992

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Moj predlog je da se , vezano za sve pobrojane probleme i druge , kojih se u međuvremenu setite pošalje dopis predsednik lokalne podružnice komore. Mislim da svako od nas može , jedamput mesečno, da odvoji 10min. vremena da pošalje mail svom predstavniku u Komori, a on dalje , kroz sistem stvari da gura dalje. Ako hoće i ako može. A jednog dana, kada se umori pošteno je da svoje mesto prepusti drugome da stvari gura dalje. Mislim da je to pravi put ka rešavanju nagomilanih problema.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 30 okt 2012 21:59 #2996

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Ovakva veterinarska komora nikome nije potrebna. Posto imam i srednju veterinarsku razmisljam da nakon pripravnickog staza polazem drzavni ispit kao veterinarski tehnicar i da uopste ne ulazim u komoru. Tehnicari rade na crno po terenu bez ikakvog elementarnog znanja. Nije mi poznat ni jedan slucaj da su kaznili nekog tehnicara divljaka koji nigde nije prijavljen, a ja bi bio prijavljen u stanici tako da bi bio 100% legalan. U nekim mestima, a za to imam sigurne dokaze tehnicari ispisuju na svojim lokalima veterinarska ambulanta mogu i institut da napisu ako hoce, a da tu nikada nije usao veterinar. Mnogi veterinari prepustaju poslove tehnicarima da bi im ovi sluzili kao poltroni kojima mogu da manipulisu, razvoze koncentrat po kucama srozavaju struku ispod svakog nivoa, u svakom gradu u Srbiji ima bar po 3-4 tehnicara koji ne da opipaju po neku intervenciju nego ruse koliko rade i to rade ispod svake cene. Inspekcija ne juri vlasnike koji ne sprovode program mera, ne juri tehnicare koji rade na divlje, a o namestanjima tendera i raznim stranackim i politickim mahinacijama i da ne govorim. Ni jedna fabrika koja proizvodi veterinarske lekove ne radi kako treba, a pitanje i dokle ce. Odnosi izmedju veterinara u konkurentskim stanicama su nepodnosljivi da gledaju ko ce koga da zatvori, ulazi svako svakome u teren, a mnoge kolege nece ni zdravo da kazu kad te vide. To je stanje kavo sam ja zatekao po izlasku sa korumpiranog fakulteta i za njega je odgovorna Veterinarska Komora Srbije ciji trebam da postanem clan.
Poslednja izmena: 30 okt 2012 22:20 od dr.dzek.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box