Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Američki bokser totalno propao

Američki bokser totalno propao 16 feb 2011 02:38 #476

  • ChedaD
  • ChedaD's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Pozdrav svima.

Novi sam na forumu, samim tim mi je i ovo prvi post. Nadam se da cu naci korisne stvari i unaprediti negu svog ljubimca koja je sada na veoma niskom nivou :( Naime, studiram u Americi, i nisam bio u mogucnosti da se poslednjih godinu dana vratim u Srbiju. Psa (Americki Bokser) sam usled sticaja okolnosti morao ostaviti u srbiji. Kada sam se pre par dana vratio, bio sam u potpunosti razocaran sa onim sto sam video. Jednostavno to nije bio isti pas kojeg sam ostavio. Postao je kaheksican(mrsav), i po nogama su mu se pojavile neke crne fleke, zadebljanje koze. Na tim flekama naravno nema dlake. Da li biste mi mogli pomoci oko ove dve stvari. Kako da povratim staru kilazu psa i sta da radim povodom tih rana. Isto tako sape su joj se blago deformisale i jedan nokat joj strci. Da li bi ga mogao odseci sa makazama. Stvarno ne zelim nista da radim na svoju ruku kako ne bi naskodio psu. Sto se tice naravi, ista je kao i pre. Poslednjih desetak dana kako sam dosao vodim je u duge setnje, trci, igra se, ali ovi problemi me tiste. U ovom momentu ima nepune 3 godine.

Izvinjavam se ako sam bio predugacak u prvom postu, i nadam se da ce mi neki ljudi sa foruma pomoci svojim iskustvom i znanjem.
Poslednja izmena: 20 apr 2012 18:12 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 16 feb 2011 13:32 #480

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
U svakom slučaju je najbolje da posetiš svog veterinara da pregleda psa, ako si u mogućnosti.
Pre svega treba da daš psu nešto protiv crevnih parazita ako nisi do sada, zatim da povedeš računa o pravilnoj ishrani, negi, higijeni i uslovima držanja.
Što se tiče problema sa kožom teško da će ti neko dati tačnu dijagnozu putem interneta, zato najbolje idi kod veterinara da vidi te promene, uradi par analiza ako je potrebno, postavi tačnu dijagnozu i da mu da terapiju.
Ako ti je strah da mu sam posečeš nokte takođe to može uraditi tvoj veterinar.Ako odlučiš sam da sečeš nokte moraš voditi računa da ih ne odsečeš prekratko tj. da ne dodje do krvarenja.
KAko hraniš psa? Kupuješ gotovu hranu ili mu spremaš obrok?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 16 feb 2011 16:05 #484

  • ChedaD
  • ChedaD's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Kao sto rekoh, nisam bio tu poslednjih godinu dana, tako da mu nisam davao nikakve tablete niti sam ga sam hranio. Majka mu je spremala hranu tipa Grkljani, pileca ledja, i ostalo plus hleb. pojede svaki dan punu serpu

Da li mi mozete pomoci tako sto biste me posavetovali kojom hranom bih trebao da je hranim u kojim kolicinama i koliko puta?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 16 feb 2011 21:45 #486

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
S obzirom da je kuja slaba, najbolje je da odes u neki pet shop gde prodaju hranu za pse i posavetujes se, tamo ce ti reci koju hranu da uzmes i koliko da joj dajes. Industrijska, gotova hrana sadrzi vecinu sastojaka koji su potrebni za pravilnu ishranu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 17 feb 2011 09:40 #487

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Pozdrav,
slažem se sa kolegom Radićem,trebalo bi da predjes na gotovu hranu za pse,i da kupiš u apoteci vitaminske tablete zbog tih deformiteta na nogama(dogovit,ili slično),i trebaš da znaš da će trebati nekoliko meseci da ga povratiš u stanje kakvog si ga ostavio...
Biće to uredu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa psom 17 feb 2011 11:34 #488

  • ChedaD
  • ChedaD's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
kada kazete gotovu hranu poretpostavljam da mislite na granule? Otici cu sada do pet shopa i raspitati se za hranu, a hvala za ovo za vitamine. nadam se da ce biti sve u redu. Kako taj dogovit u sustini funkcionise i koji su to vitamini da znam da trazim ukoliko nema dogovit? Hvala Puno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box