Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: poslovanje

Odg: poslovanje 14 feb 2011 19:26 #470

  • Kurkela
  • Kurkela's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 9
  • Karma: 0
Velika, vecina proizvodjaca je u tom lancu.
Normalno da ima izuzetaka.
Nemozemo se mi (mislim na Srbiju) porediti sa proizvodjacima
sa zapada. Ti proizvodjaci imaju subvencije po svakom grlu stoke.
Imaju ogromne subvencije po obradivom hektaru, cenu finalnog
proizvoda (mesa, mleka) koja ne varira kao, kod nas.
Doke god se nebudu sredile stvari na tom planu, nece se
poboljsati stanje i, u veterini.
Nemoze se ocekivati, nesto do coveka kojem cena svinja, u
godini varira od 150 din, pa sve do 90 din.
Malo sam otisao u off.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 13 jun 2011 12:49 #1136

  • Dr.Bran
  • Dr.Bran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Na jednom od tih naših nazovi skupova za usavršavanje bio je prisutan i direktor Uprave za veterinu g.Zoran Mićović. Tema sesije: problemi u veterini. Posle njihovih limunada i hvalospeva o obeležavanju stoke pitali su da li neko ima nešto da pita. Ja sam se javio za sopstveni problem koji nije imao veze sa prethodnim pričicama a mislim da se radi se suštinskom problemu svih nas koji zavise od svog rada. Pitao sam zašto ja koji sam se samozaposlio i uložio svoj novac da pokrenem posao moram sada da se osećam kao lopov u svojoj ambulanti jer zbog problema sa naplatom ja nemam načina da budem ispravan pred inspekcijom za manjak koji mi se svakodnevno pravi a nemoguće je da to pokrivam iz svog džepa te tako budem ispravan. U vezi sa tim dolazi u pitanje svaki moj dolazak na skupove i bodovanje...licence itd itd. Sa druge strane svi mi plaćamo komoru i zbog zaštite od rada na crno. Zbog svega toga prinuđeni smo da i sami krademo od nas samih i od društva a mi nismo uzrok tome. Kako će veterinarski "vrh" da mi pomogne u tom delu?
Na to moje detaljno obrazlaganje za koje sam od svih prisutnih dobio aplauz dobio sam kratak odgovor od gore pomenutog kolege: Kolega pa jel znate vi kolika je moja sveska za veresiju! Dalje molim ima li još neko pitanje?
Naravno, seo sam zbunjen i... i pokušao da bilo šta zaključim! Zaključio sam: (k)radi dalje, jer to i oni rade, čim i on radi sa sveskom za veresiju a u poziciji da se bori za veterinarstvo sa svoje visoke funkcije a ipak to ne čini nego me svojim odgovorom još i podržava u onom štosedešava na terenu.
EPILOG
Sada sebi postavljam pitanje: da li bi sada bilo bolje ako bih zatvorio firmu,otkačio komoru, inspekcije, otkačio računovođu, otkačio troškove za PIO, knjige za razne evidencije, takse za firmu, nabavio jednog konja i čeze pa tako otkačim gorivo i registracije, lekove nabavim na crno...itd, pa takav čekam tu Evropsku Uniju, pa ako nastupi bolje vreme da i ja prodam konja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kikiriki

Odg: poslovanje 14 jun 2011 07:24 #1142

  • mastervet
  • mastervet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 38
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
nisam dobro razumeo,pa jel to nas direktor ima svesku za veresiju??!!:blink:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 15 jun 2011 16:48 #1163

  • Dr.Bran
  • Dr.Bran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
ne bih da stvar podgrejavam protiv dotičnog gospodina ali verovatno je on govorio u ime onog perioda dok je bio prašinar kao što sam ja sada...bar mislim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 16 jun 2011 06:46 #1164

  • mastervet
  • mastervet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 38
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
:woohoo: :woohoo: :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 17 jun 2011 07:38 #1168

  • Milanijus
  • Milanijus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Upravo tako rad na crno suppper i niko ti nista ne moze cak ni u kucu da ti udje sta ce on kod tebe?a vako nemas metar kvadratni nemozemo da ti primimo ambulantu.Sticajem okonosti radim u stanici pa nemam tih problema ali zarada je kompletno moja a i ja se budim nocu a ne stanica pa to sve nekako funkcionise i moze se zaraditi ali bodove nikada necu skupiti jer seljaku ne trebaju bodovi nego spasi marvu a ja dok sam na seminaru to ne mogu lepo evo internet radi pa neka mi salju obavestenja o svemu i ja cu kulturno citati kakda imam vremena i uplacivati im za taj njihov trud jer nemem vremena za gubljenje po tim seminarima posto i ovako moram da cuvam ovaj jadan prasnjavi teren.uzdravlje lege nedajte se ide bolje vvreme
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box