Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: poslovanje

Odg: poslovanje 12 jan 2011 21:32 #237

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Vi ste kolega u dobroj poziiji ako mozete da birate!!!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 13 jan 2011 19:57 #259

  • Geri
  • Geri's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 47
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 2
Ljubav je na selu... :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 11 feb 2011 20:43 #403

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Pozdrav.
Cisto informativno, zelio bih pitati kolege jednu informaciu.
Kako je rjesena na vasem podrucju komerzalizacija veterinarskih ljekova? Pod cijom su kontrolom izdavanje recepta, ljekova kao i drzanje ljekova u uzgojima?
To pitam iz razloga, sta kao redov posjetitelj polj. foruma, mogu vidjeti da ogromna kolicina ljekova kruzi medju poljoprivrednicima.
Narocito u svinjarstvu, ali ne vidim nigdje uz prijedlog koristenja pojedinog ljeka, da se obraca paznja na karencu.
Za razliku od npr. korisnika u ovcarstvu i kozarstvu, gdje se dosta posvecuje paznje o karenci (narocito antiparazitika) ljekova.
U govedarstvu, kod proizvodnje mljeka uglavnom se pazi i razmjenjuju misljenja.
Pa npr. samim uvodjenjem stroge kontrole komerzalizacije ljekova sama uloga veterinara bi se znatno promjenila. Narocito u ekonomskom smislu.
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 12 feb 2011 10:12 #410

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Sto se tice izdavanja recepta , iako sam veterinar nisam do sada ni jedan izdao, nema potrebe za tim jer kod nas svako moze da nabavi i kupi bočicu sa lekom i leči svoje životinje bez recepta. MAlo teže će je kupiti u veterinarskoj stanici ali svakako će je kupiti u nekoj apoteci ili od nekoga ko se bavi veleprodajom lekova. Kontrole nema, inspektori kontrolišu veterinare koji rade u stanicama, a oni koji rade na crno slobodno obavljaju svoju delatnost.
Npr. na mom terenu ima više veterinara koji rade na crno, lekove nabavljaju na crno, prodaju ih seljacima... Dodjem da lečim u neko dvorište, a vlasnik mi iznese punu torbu lekova i kaže ovo sam davao, ali nije pomoglo....
Na farmama je ista situacija, ništa se ne kontroliše, šalju se lečene životinje na klanje...
Farme imaju svoje veterinare iako ne bi trebale, nego moraju da imaju ugovor sa veterinarskom stanicom koja im pruža uslugu.
Što je najgore od svega, veterinarski inspektori posećuju takve farme, znaju šta se sve radi na farmama, ali ni jedan ne sprovodi zakon. Isti slučaj je i na terenu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 12 feb 2011 12:03 #412

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Znaci struka je totalno degradirana. Nema nikakve kontrole, i niko u biti ne zna sta kupuje i sta jede.
Tragedija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 12 feb 2011 14:45 #422

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
Spensi napisao/la:
Pozdrav.
Cisto informativno, zelio bih pitati kolege jednu informaciu.
Kako je rjesena na vasem podrucju komerzalizacija veterinarskih ljekova? Pod cijom su kontrolom izdavanje recepta, ljekova kao i drzanje ljekova u uzgojima?
To pitam iz razloga, sta kao redov posjetitelj polj. foruma, mogu vidjeti da ogromna kolicina ljekova kruzi medju poljoprivrednicima.
Narocito u svinjarstvu, ali ne vidim nigdje uz prijedlog koristenja pojedinog ljeka, da se obraca paznja na karencu.
Za razliku od npr. korisnika u ovcarstvu i kozarstvu, gdje se dosta posvecuje paznje o karenci (narocito antiparazitika) ljekova.
U govedarstvu, kod proizvodnje mljeka uglavnom se pazi i razmjenjuju misljenja.
Pa npr. samim uvodjenjem stroge kontrole komerzalizacije ljekova sama uloga veterinara bi se znatno promjenila. Narocito u ekonomskom smislu.
Pozdrav.

prema propisima ovdje kod mene, u apoteci ne mozete kupiti nista injekciono...ali, ima puno trgovackih kuca koje rade sa lijekovima i ne prodaju ih u apoteci, vec morate u sjediste firme, pa kupite po veleprodajnim cijenama, i opet mozete doci do svega sto vam treba...
karencu niko ne postuje, nevezano za vrstu zivotinja o kojoj se radi...kad se razbolite, odete na pijacu, kupite mlijeko sto prodaju u flasama, i ne trebate popiti nijednu tabletu, sve vam je unutra... :)
licno sam imao slucaj da mi zena dodje sa psom za neko lijecenje, ja pitam da li je vakcinisan, kaze jeste...gdje vam je potvrda, kaze nema, ne treba mi...ko je vakcinisao, kaze moja cerka...sta vam je cerka, kaze medicinska sestra...odakle vam vakcina, kaze kupila u veledrogeriji...bez komentara taj put, ali je platila po jednu vakcinu kad god mi je dolazila, svaki put joj je racun bio veci za tu cijenu vakcine..... ;)
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box