Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: poslovanje

poslovanje 05 jan 2011 13:30 #221

  • Dr.Bran
  • Dr.Bran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Ima već 12 godina kako radim privatnu terensku praksu. Svačega je tu bilo i mnoge su se odluke menjale i nanovo donosile. I dalje se radi ali... čini mi se da svake godine sve manje i manje razumem šta se od mene traži kao preduzetnika. Kako je sa vama? Voleo bih da ovim putem pričamo o najvećim problemima u radu u našim praksama. Ne mislim na one medicinske nego na administrativne, organizacione, finansijske i sve one za koje nas niko ne pita a od nas se mnogo zahteva počevši od inspekcija, preko komore pa sve do naših klijenata. Kako vi rešavate te situacije. Da li neko od vas misli da je ipak sve u redu ili da ništa nije u redu. Za šta smo to mi kao veterinarski radnici krivi i šta treba ispraviti. Ako neko ima iskustva sa veterinastvom u drugoj zemlji itd. neka piše. Mislim da će mlađi koji dolaze imati šta da čuju, o čemu im ni fakultet ni država neće reći ni slovca. Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 05 jan 2011 17:45 #224

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Potpuno ste u pravu kolega. Mnoge stvari su se promenile,svake godine je sve teze. Sve veci troskovi i zahtevi od drzave, komore i inspekcije, a sve manje se obraca paznja na veterinare. Problem je sto se ne sprovode zakoni i propisi kako bi trebali ili se sprovode delimicno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 10 jan 2011 10:21 #230

  • zoki86
  • zoki86's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Administracija u veterini je katastrofalna, sve se radi vise rucno, a uveli su solidnu bazu sa podatcima o zivotinjama, gde moze sve da se uvodi(lecenja,obelezavanja,vakcinacije,bolesti,porodjaji...SVE VEZANO ZA ODREDJENU ZIVOTINJU), i da svako ima pregled situacije u delicu sekunde, i bez tih famoznih i OGROMNIH troskova...GDE MORAS svakom da dostavis neki overen izvestaj, ili da vodis evidencije za istu zivotinju na deset razlicitih mesta...STRASNO!!!!!
Preteruju sa administracijom... :angry:
Iako sam tehnicar, radim najvise sa administracijom u Programu mera, mlad sam, i za razliku od "MINISTARSTVA I INSPEKCIJE" SHVATAM da veterina radi jos u 20. veku, NAZALOST, ne shvataju da je era pisanja peske PROSLA!!!
Potrebne su reforme, ocigledno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 11 jan 2011 18:32 #231

  • pavle ekv
  • pavle ekv's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
kolege,gde je najkorisnije i najbolje stažirati po završetku faksa?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 12 jan 2011 08:39 #232

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Zavisi sta te zanima, cime planiras da se bavis, klinikom ili nesto drugo?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 12 jan 2011 13:01 #233

  • zoki86
  • zoki86's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Ma selo je zakon... :cheer: :laugh:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box