Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Gliste u izmetu psa

Gliste u izmetu psa 24 sep 2014 16:43 #5445

  • stefi97
  • stefi97's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Postovani imam zlatnog retrivera starog dve ipo godine. Pas je uvek bio srecan ali smo primetili pre 10 dana da cesto grize rep i da cesa tamo nasta vrsi veliku nuzdu. Takodje premiteli smo dok spava da blago drhti i kad ustane malo se protrese i bude sve normalno.
Pozvali smo veterinara ,pitao nas je da li je pas ciscen od parazita. Rekli smo mu da nije ciscen skoro godinu dana. ON mu je dao neke dve inekcije, kao jedna je za parazite a druga ne znam zasta je. I ocistio mu neke zlezde,neke kese od zlezde kako sam razumeo. To je sve bilo sinoc. Danas ujutru pas je bio veseo ,trcao i kad je kaki nije bilo glista.
Ali od malo pre , posle podne , pas je samo pospan, zaspi u polulezecem polozaju. NIje uopste veseo ,vodiio sam ga u setnju i kakio je ,video sam u izmetu dva kao pljosnata crvenkasta crva. Dosli smo kuci ,pas samo lezi,ustane malo, spava. Dok spava povremeno podrhtava.
KAd sam pozvao veterinara sto je juce bio kaze da to tako mora,jer izbacuje parazaite.
Interesuje me vase misljenje i savet u vezi sa tim. Hvala POZdrav
:(
Poslednja izmena: 28 sep 2014 15:12 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

POMOC 25 sep 2014 09:50 #5446

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pas mora da bude pod nadzorom veterinara, odnosno mora ponovo na pregled. Trenutni simptomi mogu biti posledica nezeljenog dejstva lekova i to se mora pratiti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

POMOC 25 sep 2014 10:01 #5447

  • stefi97
  • stefi97's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Juce od posle podne je imao bolove u stomaku i grudima. Ono,kad mu malo rukom pritisnem grudi vidim da ima bolove,otvara usta.
Vodio sam ga juce nocas kod veterinara ,imao je temperaturu 39,9 i dao mu je sledece injekcije:
lincomicin
mediflox
dexa
Anlagin.
Od jutros mu je bolje,jeo je i vise se kretao ali i dalje ima bolove u grudima. Lekar juce sto ga pregledao mi rekao kao da se negde povredio, kao ima hematom. Ostaje mi samo da ga propratim i da zovem lekara ako mu opet ne bude dobro :(. Kaze tamperaturu zbog neke infekcije ,nisam siguran da je rekao virnusna ili bakterijska.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box