Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Stariji pas - Trening

Stariji pas - Trening 16 okt 2014 09:12 #5480

Postovani,
zamolila bih Vas ako biste mogli da mi odgovorite, da li sme moj pas (pit bul), koji ima 9 godina, da trci sa mnom dnevno pola sata laganim tempom? on je zdrav i u dobroj formi bez obrira na godine. Pitam cisto iz predostroznosti, ne znam koliko psi u tim godinama smeju da se zamaraju i da li moze da bude opasno po njihovo zdravlje, i na sta bi trebalo da se obrati paznja?
Hvala unapred na pomoci

bak.jpg
Poslednja izmena: 16 okt 2014 15:30 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pas - Trening 16 okt 2014 15:21 #5481

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
U principu može. Naravno da uvek treba da obratie pažnju da li se pas brzo umara i kako podnosi taj trening. Ukoliko vidite da mu ne prija vaš tempo ili trajanje, pokušajte da uskladite njegove mogućnosti sa treningom. Sve u svemu posmatrajte ga sve vreme dok se ne uverite da li mu to odgovara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pas - Trening 17 okt 2014 00:07 #5482

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Izuzetno lep "primerak".
Rasa rodjena za treninge od rane mladosti, mada je pozeljno i da u penzionerskim danima imaju laganu fizicku aktivnost. Ovo poslednje vazi za sve rase pasa, ali iskljucivo na nacin na koji je cenjeni kolega objasnio.
Uzivajte...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stariji pas - Trening 18 okt 2014 13:24 #5484

Hvala puno svima na pomoci, savetima i sugestijama. Trudicemo se da pratimo njegov tempo i da ga ne forsiramo. Jak je kao konj, voli da trci (kao i svi psi verovatno) i ne umara se previse, niti kaslje. Ali mi je bilo bitno da se posavetujem, da ne bi doslo do neke nepredvidjene greskice. Hvala jos jednom :kiss:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box