Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: trovanje pasa

trovanje pasa 17 feb 2015 23:49 #5702

  • bobanfriz
  • bobanfriz's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
pozdrav svima
Pre neki dan mi je uginuo pas, star oko 10 meseci. uvece (oko 23.00)je bio veseo bez ikakvih zdravstvenih problema. Ujutru sam ga zateko mrtvog. Nisam u boksu primetio znakove povracanja, ali posto nisam uspeo da ga sahranim u toku dana zbog posla, uvece sam malo bolje pogledao psa i primetio zeleno-zute tragove na ustima. pas je bio izuzetno zdrav pa sumnjam na trovanje. interesuje me da li moze neki otrov da tako brzo deluje i da li su ti tragovi uopste neki znakovi nekog trovanja ili mozda neke bolesti. inace nisam primetio neke neubicajene tragove na telu
hvala unapred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

trovanje pasa 18 feb 2015 21:59 #5704

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Izgleda kao jos jedna zrtva preparata koji se zove kreozan. Lako je naci hrpu podataka o njemu i trovanju istim. Uobicajeno je i povracanje, ali mladi psi znaju da uginu i pre nego se taj simptom javi.
Ako je otrovan, neko je morao da ima pristup boksu. Bar da iz dovoljne daljine ubaci to sto je ubacio...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: bobanfriz

trovanje pasa 20 feb 2015 08:14 #5710

  • bobanfriz
  • bobanfriz's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
To sam i pretpostavljao, ali me je zacudilo sto nije bilo povracanja, jer sam ranije vidjao zatrovane pse koji su jako povracali. u svakom slucaju, hvala puno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

trovanje pasa 20 feb 2015 18:56 #5712

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

trovanje pasa 13 jul 2015 21:11 #5850

pozdrav forumasima.
Pas mi je uginuo trovanjem kreozinom.
zanima me samo da li je veterinar trebao da izazove povracanje posto pas nije sam povratio nakon sto sam mu dao vise od 1/2l mleka i nakon sto smo stigli do veterinara pola sata posle trovanja,a predocio sam mu celu situaciju? Psu je dao injekcije,aktivni ugalj i infuziju. Pas uopste nije povratio niti izbacio otrov putem stolice.

Izvinjavam se ako sam promasio temu,potreban mi je samo odgovor i predlog sta dalje ako ne gresim u vezi veterinara. Hvala najlepse.
Poslednja izmena: 13 jul 2015 21:41 od nemoc i tuga. Razlog: uklonjeno pogrdno izrazavanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

trovanje pasa 14 jul 2015 17:13 #5854

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Trovanje kreozanom izaziva smrt u velikom broju slučajeva
na psu rana...
Poslednja izmena: 14 jul 2015 23:01 od primus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box