Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Grčevi

Grčevi 02 avg 2015 22:01 #5886

  • variola
  • variola's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav svima! Imam toy pudlu, devojčicu, koja ima dve godine i dva meseca. Par puta smo primetili da povremeno ima grčeve ali kao da joj se grči ili ukoči celo telo. To je počelo pre nekoliko meseci do godinu dana i dešava se vrlo retko, uglavnom kad se češka iza glave pa se sva istegli ili izvrne, i desilo se do sad možda tri ili četiri puta da smo mi primetili. Ti njeni grčevi traju oko pola minuta ili manje, ona nije nasilna, dezorijentisana, umorna, samo ukočena i zgrčena, verovatno malo uplašena i najčešće je uzmem kod sebe i malo masiram i to prođe. Posle toga je vesela i razigrana, nije umorna ni malaksala. Mene to podseća na obične grčeve u mišićima ali se bojim da nije neka vrsta epilepsije mada mi ne lići na epilepsiju kod ljudi (studiram medicinu). Rekla bih da je provocirano nekim mehaničkim događajem preteranim skakanjem ili izvijanjem, pošto je veoma živahna i razigrana i inače zdrav i veseo pas. Par puta sam joj davala megnezijum, uglavnom posle toga, ali ne znam da li je imalo ikakvog uticaja jer se to zaista retko dešava...
Zanima me da li neko ima sličnih iskustava sa ovim ili neki dobar savet.
Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Grčevi 06 avg 2015 16:33 #5894

  • ivavet
  • ivavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Mislim da epilepsija nije , ali u svakom slucaju psa bi ste trebali da odvedete kod Vaseg veterinara da je pregleda, jer nervni problem ne tereba posmatrati olako !!!
IVA VET
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box