Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: cudna bolest pilica

cudna bolest pilica 07 avg 2015 16:33 #5897

  • vacko
  • vacko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Citao sam o mikoplazmi,oci zarazenih pilica lice na one na slici sa neta.I ta bolest izgleda odavno figurira kod mene,samo sto 2 godine nisam imao pilica.Dok sam imao brojlere dve godine kosila ih je.Sumnjam na micoplasmu jer su im oci poluzatvorene i nikako da se zalece ,mislim na pilice.Samo me nesto muci jel da pokoljem kokoske i petlove,pobacam ove bolesne i isprskam stalu sa kausticnom sodom pa da onda pustim ovih 80 napolje.Cudi me da kod tih 80 nema crkavanja a od roditelja je koji su nosioci bolesti.Sta se nosi u Kraljevo ,crknuto pile u kesi ,parce mesa ili izmet?i sta je to VSI Kraljevo?
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

cudna bolest pilica 07 avg 2015 21:20 #5898

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Veterinarski Specijalistički Institut Kraljevo
Pozovite ih i opišite im problem. Oni će Vam objasniti šta dalje.
Greške su moguće prilikom 'šac' dijagnostike: ptičiji grip, hlamidioza, Newcastle disease, infektivni bronhitis, boginje...
Koliko se sećam, pravila foruma ne dozvoljavaju javno izdavanje terapije.
Kad dobijete informacije o uzročniku, davanje antibiotika će biti labijalni dim.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vacko

cudna bolest pilica 29 avg 2015 22:22 #5913

  • vacko
  • vacko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Postovani,sa instituta mi se javio covek da su analize skupe i da zbog malog broja jedinki nije preporucljivo da se vrsi ispitivanje.Lepo me je savetovao za ubuduce ali ovi moji pilici i dalje crkavaju,davao sa enrofloksacin i sada im dajem oksitetraciklin sa neomicinom i nekim vitaminima.
Pilici imaju vec 5 meseci ,kad ga podignem nema u belom mesu nista,kao da je neuhranjeno i cudo jedno sada sam primetio i da pojedini imaju problema kad hodaju.Hodaju kao da imaju problema u zglobovima.Ovo cudo jos nisam video.Kupio sam im Promotor vitamine,redovno im stavljam u vodu,jedu dosta ali i crkavaju.Posto idem za Beograd,uzeo bih jedan les i gde da ga nosim i kako da ga transportujem i koliko moze da kosta ispitivanje,glupo je da kazem okvirno ali ajt neka bude tako ako slucajno znate.
Molim te za neki savet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

cudna bolest pilica 01 sep 2015 15:13 #5917

  • vacko
  • vacko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Zdravo,kako je moguce iskoreniti bolest iz dvorista,znaci unistiti svu zivinu,cime prskati i koliko cekati sa novim naseljavanjem kako bih bio siguran da mi nove kokice nece oboleti?
Pozdrav
Poslednja izmena: 01 sep 2015 22:03 od vacko. Razlog: greska u tekstu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box