Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Antibiotski kokteli za matericu

Antibiotski kokteli za matericu 18 jan 2011 16:04 #274

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Zanima me kakve antibiotske koktele koristite kod endometritisa krava za intrauterinu primenu. Koji su vam se najbolje pokazali, koji antibiotici, u kojoj kolicini...
Sta radite u slucaju kada krava ima cistu sluz, a malo uvecan rog, da li osemenite ili prvo lecite?
Da li leciti kravu koja povadja vise od 2 puta, a ne uocavate nikakve promene na materici?
Poslednja izmena: 13 feb 2011 18:03 od miladvet21.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Antibiotski kokteli za matericu 20 jan 2011 15:20 #294

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Jel neko zna? jos uvek nema odgovora:(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Antibiotski kokteli za matericu 13 feb 2011 18:07 #451

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Mene zanima da li na tržištu postoje komercijalni lekovi za intrauterinu primenu, da ne moram sam da pravim koktele?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Antibiotski kokteli za matericu 15 feb 2011 22:44 #474

  • Dr Petrov
  • Dr Petrov's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
za ispiranje mozes lotagenom ili betadinom, napuni matericu 100/150 ml.betadin r/r sa fizioloski ili dest.vodom.gotov lek je metricure/pakovan sa rukavicom,injektorom i cevcicom.naredni put osemenuj.pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Antibiotski kokteli za matericu 16 feb 2011 08:06 #477

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Radio sam i tako kako si ti napisao!( nastavak na poruku Dr Petrov)

A sta ako se i posle dva uzastopna ispiranja materice ( Lotagen ili Betadine) jos uvek ima endometritisa? Ranije je postojao Egocombin-U ( Krka ) sprej sa penom , super je bio.
Koristio sam i Tardomiocel, imalo je rezultata.Sada u nista nisam siguran, nemam bas puno efekta koristeci i Betadine,Lotagen, imam ali kada uradim ispiranje nisam siguran kako ce biti sledeci put.U svakom slucaju praktikujem da nakon izvrsenog osemenjavanja , sutradan ubacim lek ( 5 ccm Sustrepena u 15 ccm Fizioloske otopine ).E to mi je neka veca sigurnost nego da ostavim samo tako.Ali pitanje je ko ce da plati sve ovo?
Ima neka pena u Bugarskoj koja se ubacuje i/u , za lecenje endometritisa.Mora da je probam!
Poslednja izmena: 16 feb 2011 08:09 od znatizeljan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Antibiotski kokteli za matericu 16 feb 2011 13:07 #478

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Dr Petrov napisao/la:
za ispiranje mozes lotagenom ili betadinom, napuni matericu 100/150 ml.betadin r/r sa fizioloski ili dest.vodom.gotov lek je metricure/pakovan sa rukavicom,injektorom i cevcicom.naredni put osemenuj.pozdrav.

Ne razumem vaš odgovor najbolje. Da li je vama svejedno da li ispirate antiseptikom ili antibiotikom ? Da li se na izbor preparata odlučujete na osnovu stepena endometritisa ili?
Kod blažih endometritisa uglavnom sam za antibiotske koktele, dok kod gnojnih endometritisa koristim nešto jače, npr. sad sam napravio rastvor povidon joda. Uzeo sam 250 ml povidon joda 10% i pomešao sa 1750 ml destilovane (ukupno 2 litre rastvora) i sa tim planiram da ispiram gnojne endometritise. KAkva su vaša iskustva sa povidon jodom? Da li je ovo dobar rastvor sto sam napravio?
Jel betadine isto preparat na bazi joda? kako ga koristis, kao rastvor ili?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box