Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: problem sa kravom

problem sa kravom 25 feb 2018 22:58 #6634

Molim stručnjake za pomoć . Kod jutarnje muže krava primjetim da jedna krava nemože ustati i preživala je alipri pokušaju da ustane digla se samo dopola i vratilase nazad . dam joj seno ona jede . Dan pre nije htela jesti silažu ni koncentrat i bila je malo uznemirena . Zovnem veterinara on joj da vakcinu protiv klostridije ako sam dobro rekao naziv te bakterije pošto sam imao sličan problem pre dve godine. Ikaže mi da je to najvjerovatnije trovanje toksinima u nekoj hrani najvjerovatnije u silaži .Krave mi odlično konzumiraju silažu nerasipaju je pokvarenu odstranim , ugodnog je mirisa pa sumnjam da ima toksina da je nosim na pregled videću ovih dana pošto mi je to 100km udaljeno u B. luci Veterinar će navratiti sutra ona jede preživa ali ne ustaje pokuša i samo se okrene na drugu stranu .Ako neko ima da se susretao sa ovakvim problrmom da mi da nekakav savjet šta raditi .Izvinjavam se na ovolikom tekstu ali drukčije nisam mogao opisati problem unapred se zahvaljulem pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

problem sa kravom 01 mar 2018 21:09 #6635

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
1. pozovite diplomiranog, pravog , veterinara. ne postoji sansa da ce doktor dati takvo proizvoljno resenje uz takvo proizvoljnu terapiju
2. izvadite krv i uradite biohemijski profil zivotinje
3. postupite po nalazu
4. pod hitno!
budite ljubazni i izvestite nas o dogadjajima
mada, zasto bi ste obavestavali veterinare kad na intervenciju zovete tehnicara?
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

problem sa kravom 02 mar 2018 23:43 #6669

Poštovani hvala vam na odgovoru i savjetu i ja bih najbolje volio da mi u štalu dođr vrhunski stručnjak ali to su samo želje. Kad im kažem da sam pročitao na internetu nešto o liječenju krava oni se nasmiju samo ti čitaj na internetu . imam 15 krava muzni i 5 junica zadnjih par godina sam dao švercerima 5 krava a da se nezna koja je bolest . Kao dislokacija sirišta strano telo i ttd. oni nerade kirurške zahvate njihov savjet jesamo klanje .Kad im spomenem vđenje krvi kažu ko to još radi .Ada budem iskren oni vjerovatno i neznaju šta bi tražili koje parametre.Ovih dana će vaditi krv što se radi svake godine 50 km po grlu to rade jer je to u njihovom interesu.pokušali smo nešto preko udruženja farmera i dobili prazna obećanja. veterinarski inspektor kažnjava ako su kravi otpale minđuše kao da smo ih mi pravili, dali smo razdužili kravu ako ode na prinudno klanje zbog neidentifikovane bolesti a ito je 30 km. Nisam vam rekao krava je sama ustala drugi dan ponaša se normalno kao da ništa nije bilo. Kda budete imali vremena dali bi mi mogli pojasniti šta je to biohemijski profil i dali bi se ti nalazi mogli uraditi u laboratoriji ovoj za ljude. Još jednom vam hvala pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

problem sa kravom 03 mar 2018 01:15 #6670

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Poštovani, pročitajte sadržaj ovog sajta
www.vet-savet.rs/konsalting_govedarstvo.php
Tu piše dosta toga što bi ste trebali da znate.
Poslao sam Vam i privatnu poruku
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box