Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pneumonija kod ovaca

Pneumonija kod ovaca 23 jan 2011 09:27 #312

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Zanima me vase misljenje kolege, da li kod ovaca može da se daje tilozin tartarat per os, s obzirom da su preživari? NAime, kod jednog stada ovaca pojavio se uporan kasalj, a jedna ovca je i uginula od pneumonije. Nemoguce je tretirati celo stado zbog cene lekova pa sam mislio da im dam antibiotik per os , jer su mi neke kolege rekle da su tako radile kod starije teladi?
Sta vi mislite o tome? Imate li neka iskustva?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pneumonija kod ovaca 09 feb 2011 22:35 #361

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Jel se pojavilo pojedinacno ili u cjelom stadu ?
Da pneumonija nije rezultat par. invazije ?
Dali smrcu i dali je prisutan obilni iscjedak iz nosa?
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pneumonija kod ovaca 10 feb 2011 09:09 #363

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Pojavila se kod 90% životinja u stadu. Nisu ciscene od parazita, ali sam svakako rekao vlasniku da mora da ih ocisti jer se ponekad kasalj i pneumonija javljaju zbog parazita koji dospeju u pluca (verminozna pneumonia). One koje su bile kriticne lecio sam kombinacijom penicilina i gentamicina, a u hranu sam im ipak dao tilozin. Ozdravile su sve, a i manje su kasljale.
Mislim da je ipak u pitanju bila virusna pneumonia s obzirom da je zahvatila veci broj zivotinja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pneumonija kod ovaca 10 feb 2011 18:02 #374

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
labovet81 napisao/la:
Pojavila se kod 90% životinja u stadu. Nisu ciscene od parazita, ali sam svakako rekao vlasniku da mora da ih ocisti jer se ponekad kasalj i pneumonija javljaju zbog parazita koji dospeju u pluca (verminozna pneumonia). One koje su bile kriticne lecio sam kombinacijom penicilina i gentamicina, a u hranu sam im ipak dao tilozin. Ozdravile su sve, a i manje su kasljale.
Mislim da je ipak u pitanju bila virusna pneumonia s obzirom da je zahvatila veci broj zivotinja.

vrlo je vjerovatno da se radilo o virusu ili mikoplazmi, koja se mozda nadovezala na verminoznu pneumoniju...ako ih budes tretirao protiv parazita, plus ti antibiotici, trebao bi imati bolji efekat...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box