Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Crni proliv kod jagnjadi.

Odg: Crni proliv kod jagnjadi. 03 mar 2013 18:08 #4204

  • milenaaaa
  • milenaaaa's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Veterinara imamo al kao da ga i nemamo. Nasli smo veterinara al kasno po jagnjad uginuli su. Zao mi je sto mi niko nije hteo reci sta se daje od lekova makar da pokusam spasiti sto se spasiti moglo. :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Crni proliv kod jagnjadi. 03 mar 2013 18:26 #4205

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Pa da li je moguće da je Vama lakše naći da kupite bilo koji lek koji Vam mi kažemo nego veterinara. E pa drage kolege mislim da je situacija mnogo gora nego što mislimo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Crni proliv kod jagnjadi. 03 mar 2013 18:34 #4206

  • milenaaaa
  • milenaaaa's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Takvo je vreme danas da se covek mora boriti za ono sto ima na bilo koji nacin . Sta sad idemo dalje netreba se predavati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Crni proliv kod jagnjadi. 03 mar 2013 18:59 #4207

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Isto tako i mi veterinari se moramo boriti za nas na svaki način. Ali najgore u svemu, što pokazuje i ovaj slučaj, je da smo svi na gubetku takvim Vašim razmišljnjem. Zovete veterinara u zadnji čas i onda očekujete da on odradi posao kako treba, a Vi ste Vašim odokativnim lečenjem učinili da uzročnici budu rezistentni na većinu antibiotika. I na kraju, zeleci da uštedite hiljadu ili dve napravite nemerljivo veću štetu. A ovim putem, na osnovu simptoma koji ste dali (crni proliv) Vam ni jedan veerinar ne bi mogao dati odgovor jer ne postoji odredjen lek za crni proliv
Savet: pustite da svako radi svoj posao i svi će imati koristi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Crni proliv kod jagnjadi. 03 mar 2013 20:25 #4208

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
zoxvet wrote:
Pa da li je moguće da je Vama lakše naći da kupite bilo koji lek koji Vam mi kažemo nego veterinara. E pa drage kolege mislim da je situacija mnogo gora nego što mislimo.
Neverovatno, ali istinito...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Crni proliv kod jagnjadi. 16 mar 2013 10:58 #4264

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
acimiraca wrote:
Veterinara imamo al kao da ga i nemamo. Nasli smo veterinara al kasno po jagnjad uginuli su. Zao mi je sto mi niko nije hteo reci sta se daje od lekova makar da pokusam spasiti sto se spasiti moglo. :(
"Nema ljudi koji kasne, samo postoje ljudi koji nisu krenuli na vreme!".
Ako je vašim jagnjadima bila neophodna pomoć živog veterinara, nije ozbiljno sa vaše strane da pomoć tražite od onih virtuelnih - putem mail-a.
Jagnjad nisu uginula jer vam niko nije hteo dati savet, već zato što niste pozvali najbližeg veterinara na vreme. "Taktizirali" ste do momenta kada ste sebi napravili štetu.
Neka Vam to bude nauk za drugi put. Pisanim putem možete se konsultovati vezano za način držanja i ishranu jagnjadi, kao i za neke od bolesti - opisno i neobavezno. Pregled , lečenje i terapiju, pogotovo kada su hitni slučajevi u pitanju , možete dobiti samo od geografski najbližeg registrovanog veterinara. Sve najlepše u daljem radu.
veterinar
Poslednja izmena: 16 mar 2013 10:59 od Palvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box