Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: hrcak ima upalu oka

hrcak ima upalu oka 23 jul 2012 15:50 #2471

molim vas moze li mi netko pomoc moj hrcak mislim da ima upalu oka ili konjuktivitis.Treba li neku mast ili ljek u spreju?Jel to zarazno jer dobit ce drustvo pa oce li se zarazit?Smijem li mu vatu umocenu u kamilicu stavit na oko?Koliko su te masti i ljekovi u spreju?

SAD CU OPISATI KAK TO ZGLEDA:

otpala dlaka oko oka , grudice na podrucju trepavica , nesto smede ljepljivo ima u oku i umjesto sam crne oci one su i crvenkaste.
HVALA ONIMA KOJI CE MAKAR PROCITAT A JOS VISE HVALA ONIMA KOJI CE MI POMOCI!!!!!!!!!!!!!

LUCIJA :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :lol: :kiss:


Attachment IMG_0321.JPG not found



Attachment IMG_0323.JPG not found



Attachment 406318_454440117919992_108708579_n.jpg not found

Poslednja izmena: 24 jul 2012 16:12 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: hrcak ima upalu oka 23 jul 2012 20:21 #2477

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Terapija konjunktivitisa kod tih malo egzoticnijih kucnih ljubimaca se ne razlikuje od terapije kod pasa i macaka, na pr.
Fizioloski rastvor na gazu ( vata ostavlja one sitne niti i nije preporucljiva), pa lepo ocistiti trepavice i oko oka. Nakon toga moze fizioloski i u spric, pa polako isprati oko.
Oko se moze u tezim slucajevima ispirati i sa Acidi Borici(3%) ili jos bolje rastvorom koji se pravi od jednog dela povidon joda i 25 delova fizioloskog rastvora.
Nakon toga kapi ili masti( bolje, ima duze dejstvo) iz humane medicine, nanositi 3X dnevno.
Znaci , pred svako nanosenje masti ide ciscenje, kako je opisano.
Sve ovo za par dana daje izuzetno poboljsanje i izlecenje.
Kamilica moze samo sveze kuvana ( ne da stoji preko 15 minuta nakon kuvanja) ali je "hemija" mnogo delotvornija.
Oboljenje u principu nije zarazno po ostale zivotinje, ali cesto se desi da u leglu ima vise obolelih zivotinja. Ovo iz razloga sto zive u istim uslovima i izlozeni su istim uzrocnicima.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: hrcak ima upalu oka 24 jul 2012 11:07 #2481

najljepsa vam hvala gospodine Hardvet
samo me interesuje zar nece sprzit hrcka hemija ili kamilica kuvana manje od 15 minuta?
i koliko su otprilike te masti i sprice? :huh:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: hrcak ima upalu oka 24 jul 2012 12:52 #2487

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Masti za oci i sredstva za ispiranje ociju ga nece sprziti, sigurno :)
Za kamilicu se nismo razumeli, pa evo pojasnjenja. NAKON kuvanja, kamilica se moze koristiti samo 15 minuta, do pola sata. Posle tog perioda ona pogoduje razvoju gljivica, i nije je preporucljivo koristiti za ciscenje ociju.
Sve te masti su relativno jeftine, par Eura po tubi, najvise.
Spricevi...Smesna cena, skoro zanemarljivo. Obicni spricevi, ima ih svaka apoteka.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 24 jul 2012 12:54 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: hrcak ima upalu oka 12 apr 2013 18:46 #4385

Na moju je žalost već uginuo :( !!!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box