Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC

VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 25 mar 2014 15:26 #5144

  • Munja
  • Munja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Završila sam je, nije baš da su uludo bačene tri godine jer sam ipk dosta toga naučila, ali od tog posla nema ništa...
Ove godine planiram da upišem vet.medicinu jer ne znam šta bih u životu mogla da radim sa ovom školom, gratis-zanimanje ne postoji tako da... ako ovo čitaju budući studenti, nemojte ni slučajno da se upisujete jer se ni preko veze ne možete zaposliti. Ako vam vet.fax deluje preteško, orijentišite se na nešto drugo.
Državni ispit ne može da se polaže. Ni pripravnički da se odradi. Niti bilo šta da se radi... nikako, ni na kakav način. Načula sam da šef odseka za veterinu na višoj ima neke silne sastanke sa vet.fakultetom i polj. fakultetom i nekim funkcijama u vet. komori, pa pokušavaju nešto da promene, ali ja se ne bih oslanjala na to...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hardvet

VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 27 mar 2014 01:13 #5151

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sacuvaj Boze...
Samo u zemlji Srbiji... :)
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Munja

VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 27 mar 2014 12:03 #5161

  • Munja
  • Munja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Banana-republika.
Iskreno, da se tu nešto kako treba nauči, pa i bože pomozi. Ja sam dosta naučila zahvaljujući praksi, jer su veterinari kod kojih su mene poslali da odradim praksu odlični i imali su strpljenja. Neke moje kolege nisu bili te sreće, pa kao svršeni ,,strukovni veterinari'' ili ti ,,strukovni vet.tehničari'' ne znaju ni injekciju da daju.
Dobra je opcija samo za veterinarske tehničare koji žele malo da unaprede svoje znanje, mada smo neke predmete učili manje nego moje kolege u svojoj srednjoj školi.
Šta da vam pričam kad se anatomija uči iz skripte od 117 strana a od praktičnog rada smo imali jedan skelet krave i profesorka postavi štap na neku kost i pita: šta je ovo? :D
Kolega koji je postavio temu i napisao da je puno učio da bi završio, nisam sigurna da je pohađao istu ustanovu kao ja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 11 nov 2014 14:26 #5528

  • Munja
  • Munja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Opet ja pišem na ovoj temi.
Imate li ideju kome mi, svršeni studenti, možemo da se obratimo povodom cele ove situacije? Ministarstvu prosvete, min.veterine ili vet.komori? Ima nas dosta koji smo radi da nešto pokrenemo, što se nas tiče- nek je zatvore, štancuju samo nove svršene studente koji opet nemaju gde da rade. Za nas je kasno, mi znamo da od naše škole nema ništa, ali tamo postoji cela masa studenata koja i dalje studira strukovnu veterinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 11 nov 2014 20:06 #5529

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Verovatno je najbolje da se obratite svim institucijama koje Vam padnu na pamet, s tim da verujem da u Ministarstvu poljoprivrede i Komori necete uraditi nista.
Ministarstvo prosvete je vec moralo da reaguje ako je imalo bilo kakve podatke o ovom cudu od skole. Trebalo bi kontaktirati njih i cuti sta imaju da kazu( a vec su rekli, jer su morali da izdaju dozvolu za rad tom mutantu).
Puno srece u ispravljanju krivih drina.
Jedino sto garantujem je da cete jos bolje uvideti kakvo je stanje u veterini i citavoj drzavi... a to saznanje nema cenu :)
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

VISOKA VETERINARSKA SKOLA SABAC 12 nov 2014 10:23 #5530

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Da li je problem u Školi - nebih znao. Ono što je evidentno je da imamo problem sa strukom kao takvom. Nema dovoljno posla za veterinare, a o visokim i tehničarima sa 4. stepenom stručne spreme da ne pričam. Cena svršenog veterinara , na tržištu , je veoma niska. Tako da neko ko je u ulozi poslodavca radije "plati" doktora kome je frka, kao tehničara , za iste pare , nego visokog ili "običnog" tehničara. Verujem da bi, ukoliko bude velike potražnje za ljudima veterinarske struke našao bi se modus da se svi uposle.
Ako je plata jednom mom poznaniku i kolegi 35000 kolika bi trebala biti plata Visokom tehničaru? 25000? A "običnom" tehničaru? 15000? Da li se nekome isplati da radi taj posao?! Uzgred, moja snaja koja je završila neku srednju školu, u butiku ima platu 35000.
Problem nije ,čini mi se , škola već nedostatak bilo kakvog slobodnog mesta u veterini, niska cena usluga i male plate.
Time me još više čudi da je mali broj veterinara aktivan u Komori i da se bori za svoja prava. Imaju li veterinarski tehničari i Visoki veterinarski tehničari neku Komoru ili savez koji bi štitio njihove interese? Možda bi trebalo da se organizujete?
veterinar
Poslednja izmena: 12 nov 2014 10:24 od Palvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box