Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: bolest kobile :(

bolest kobile :( 08 sep 2012 07:13 #2714

  • ajam070
  • ajam070's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Imam dvije velike kobile i jednu malu i jednog malog konja. Jedna velika je imala herpes tj. prišt, krastu na usni. Danas joj je počela teć krvava sluz iz usta te je vrlo mirna i nezainteresirana, a ta krv užasno smrdi...užasno se bojim a neznam o čemu je riječ...one su na livadi na ispaši a tamo rastu i neke bijele gljive...možda je i to razlog!POMOZITE!!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: bolest kobile :( 09 sep 2012 09:32 #2720

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Pozovi veterinara da je pregleda, teško će ti neko reci dijagnozu ovim putem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: bolest kobile :( 10 sep 2012 10:52 #2723

  • ajam070
  • ajam070's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
A to je i problem zvala sam, ali on je dosta hladan i nezainteresiran, amene strah...rekao da nazovem ako će bit šta gorea šta može bit gore sada su obje velike zaražene i mali konjić je dobio herpes...katastrofa sad će najvjerojatnije i mala od njih pošto još oni sisaju imaju 3 i pol mjeseca :(((
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: bolest kobile :( 18 sep 2012 10:51 #2764

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Jeste li menjali nesto u ishrani konja, da li se promenilo nesto u uslovima drzanja i ophodjenja prema njima. Herpes je prisutan u svima nama i samo se ceka momenat pada imuniteta da bi se ispoljila bolest.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: bolest kobile :( 19 sep 2012 09:15 #2770

  • ajam070
  • ajam070's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Ne nismo ništa mijenjali od prehrane. One su cijeli dan vani na ispaši od jura od mraka,po noći su na otvorenoj nadstrešnici gdje imaju sijena i dobivale su zobi. Više im ne dajem zob jer si raskrvare rane koje lagano cijele. Inaće one se i dalje normalno ponašaju i dolaze k nama. Imam osječaj kao da im je možda bolje, jer su rane počele cijeliti jedino one unutarnje malo teže cijele. Moram priznat da su i izgubile nešto na kilaži. Evo stavit ću Vam i sliku možda Vam to šta pomogne.
[attachment:1]IMG_0265.JPG[/attachment]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box