Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 24 feb 2011 23:41 #570

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
To je samo jedan od problema sa kojima se srećemo u praksi. Postoji dosta nepravilnosti zbog kojih mnogi ispaštaju. Mislim da ništa nećemo uspeti da sprečimo da se ovo i dalje dešava, ali treba pokušati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 10 mar 2011 15:29 #733

  • boris04
  • boris04's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Po samoj frekvenciji odgovora jasno je koliko je interesovanje za ovaj problem.
Zahvaljujem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 27 jul 2012 14:54 #2496

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Poštovane kolege,
Mnogo ja nas zainteresovanih da se ovo pitanje reši. Međutim, ne idu svi na forum niti mislim da je ovo mesto gde će se taj problem rešiti. A svi znamo koje je to mesto - tamo gde svaka tri meseca plaćamo članarinu , a ne pošalju nam ni čestitku za Novu godinu.
Drugo, Država će uvek pokušavati da zaštiti svoj interes kroz svoje institucije (Fakultete, Institute, stanice, JKP). Ko je nama, zaposlenima u privatnim ambulantama ,kriv što nismo organizovali svoje udruženje da štiti naše sopstvene interese?
Lično, mnogo mi je bilo lepše dok sam bio u podružnici komore kod Žike Kostića. On bar ,čovek, kad je sastanak organizuje pivo i pečenje .... Ovde, plaćam neke članarine . Porez na to što sam lep, valjda B) P.S. Konkurs za dotirane sterilizacije i prošli put i sada bio je javan. A to koliko smo se "obogatili" i kako nam je lepo plaćeno i kakve smo izveštaje sve morali da šaljemo možeš saznati iz prve ruke, kad hoćeš.
veterinar
Poslednja izmena: 27 jul 2012 14:56 od Palvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 26 okt 2012 15:03 #2971

  • PVA AS
  • PVA AS's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Dakle ovako....slazem se da je vreme da se nesto uradi po pitanju Veterinarske komore..i molim sve zainteresovane da mi se jave povodom tuzbe koju planiram da napravim protiv iste. Ne treba ta komora da postoji da mi sluzimo njoj vec da ona sluzi nama..a sta se desava..ona nas pravi budalama,evo danas sam saznao da su mi uskratiloi 3 boda sa inovacija jer nisu dostavljeni spiskovi.
MOLIM VAS>>JA IMAM SERTIFIKAT NA KOME STOJI 5 BODOVA...a ko je kriv sto nema spiskova mene ne zanima. Moj broj 064-178-53-53 Aleksandar Milenkovic i molim sve koji su zainteresovani da mi se jave da tuzimo Komoru. Sto vise to bolje..a oni neka medjusobno rasprav;ljajku ko je kriv,uredno sam se prijavio za predavanje i radionicu,uredno platio,uredno bio na svim predavanjima i radionici dobio sertifikat a ostalo nije moj problem.
Takodje se slazem da oformimo organizaciju koja ce preuzeti funkciju komore koja nama uzima 10000 za licencu od 5 godina a recimo stomatolozi placaju 1000 i traje 7 godina...nasi seminari svi su preskup[i a svim drugim bransama je to mnogo jeftinije.
Molim kolege da mi se jave jer samo zajednickimsnagama mozemo da postignemo cilj.
Nadam se da ce biti odziva
Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 26 okt 2012 17:04 #2972

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Potuno podrzavam, a sto se tice veterinarske komore trebalo bi da dobiju jedan clanak u novinama o tome koliko novca uzimaju veterinarima.
Ali i mi kolege smo jedni drugima tj sami sebi najveci neprijatelji. Sramota treba da bude svakog kolegu koji je prihvatio da radi besplatne sterilizacije(uz refundaciju od strane grada) . Pri cemu napominjem da se moje misljenje odnosi na one kolege koji rade vlasnicke pse besplatno. Pri cemu je cela akcija zamisljena da grad donira (5000rsd) a ostatak placa vlasnik do cene u odredjenoj ambulanti. Npr: sterilizacija kuje kosta 12000rsd , grad placa 5000rsd a 7000rsd placa klijent, e sad to i ne bi bilo problem(ako zanemarimo da grad kasni u isplati a mi jugohemiji ili drugom dobavljacu ne mozxemo da kasnimo), dakle to ne bi bio problem , medjutim tu na scenu stupamo mi veterinari pa onda radimo neki "pijaca" marketing i pocinjemo da radimo "besplatno" tj uzimamo samo 5000rsd od grada a od klijenta ni dinar.
E sad ja pitam, kako ocekujemo da nas drugi cene nasu profesiju ako je sami ne cenimo? Automehanicari od vajkada naplacuju zamenu korpe,lamele,druk lagera 50e ( nekada 50 maraka) i niko ne spusta cenu na 30e ili 20e , ne oni drze do sebe i svoje profesije. Mi preko popusta na netu nudimo hirurske intervencije ?!?
To sto se radi nece povecati posao,ne , dovesce do toga da se nas rad obezvredi do neprepoznatljivosti.
Klijent koji uzme psa mora da shvati da je uzeo jos jednog clana porodice i da je on samo njegov problem, a to i mi kolege treba da shvatimo. Ljubimac je luksuz svuda u svetu.
Cene intervencija nisu velike u vecini ambulanata , nase cene su u rangu majstora raznih zanata
bez skole!!! Svuda u svetu je velika razlika izmedju zarade nekog ko cisti klime i doktora veterinarske medicine a samo kod nas cete biti svedoci da majstor koji cisti klimu yaradi vise nego dr.vet.med koji sterilise macku. A zasto je to tako? jer smo mi dozvolili.
Da svaki kolega postuje sebe,svoje ucenje,rad i da ne "spusta" cene onda ne bi bilo problema,klijent bi onda svuda mogao da ocekuje da ce svuda cene biti manje vise iste. Ja postujem sebe,vas i veterinare koji ce doci posle nas i time sto u mojoj praksi nema hirurske intervencije ispod 50 e, ma koliko ona bila rutinska,kratkotrajna itd.
Vecina sugradjana ima internet i mob,polovina pusi cigarete, dakle svi oni imaju mesecno,svakog meseca troskove minimum 50 e za te stvari i to im je normalno jel, ali kad cuju da ce nesto kostati 70e onda padaju u sok.
Klijenti treba da se menjaju a ne mi.
Hvala na citanju i izvinite na duzini posta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunja

Odg: NOVO UDRUZDENJE VETERINARA 27 okt 2012 08:24 #2976

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Da li treba osnivati novo udruženje ili je lakše i celishodnije menjati predstavnike u starom , to tek treba da se analizira, pak , činjenica je da Komora nije , a da ja znam, podnela ni jednu prijavu protiv ilegalnog rada, nadriveterinarstva , trgovine lekovima "na crno" i sl. Ispravite me , ako grešim, ali koliko sam čuo u Upravi ne postoji niko zadužen za kontrolu ilegalnog prometa vet. lekovima u ne veterinarskim organizacijama? Ko treba da podnese zahtev da se takvo telo oformi? Pojedinac , komora ili ....?
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box