Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: stene odbija hranu-flasicu

stene odbija hranu-flasicu 08 feb 2015 21:19 #5689

  • Vladimir .V
  • Vladimir .V's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Hvala na dobrodoslici.

Imao sam slucaj da stene ima pocepano nepce i tubirao sam ga do zeludca i tako ga hranio nedelju dana u nadi da cu ga odrzati u zivotu do nekog uzrasta kada se to moze resiti hirurskim putem ali nisam uspeo, stene je uginulo.

Mislim da je ipak bez obzira na hranjenje preko katetera doslo do odlaska jednog dela mleka u pluca i da je to uzrok uginuca.

Pitanje je da li mislite da postoji jos neki uzrok smrti i koliko je realno da takvo stene dozivi recimo 8 nedelja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 08 feb 2015 22:19 #5690

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovo je vec potpuno drugaciji problem. Ako postoji rascep nepca, patologija je potpuno drugacija. Rascep nepca se moze manifestovati u blazem ili tezem obliku, odnosno, moze biti rascepljeno u delu gde je meko nepce, tvrdo nepce, pa cak rascep moze biti vidljiv i na usnama. U zavisnosti od tih cinjenica, moguce je da stene ili pas zive sasvim normalno, ili da pak uginjavaju od razlicitih infekcija. Anomalije tog tipa su nasledne, pa takvi psi nisu za priplod.
Hranjenje preko gastricne sonde apsolutno iskljucuje mogucnost odlaska hrane ili tecnosti u pluca. Od cega je tacno takvo stene uginulo mozemo samo da nagadjamo, jer obdukcija nije radjena. Na pr. moguce je da je doslo do rupture jednjaka ili zeluca kao posledica stalnog i visekratnog sondiranja...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 09 feb 2015 20:58 #5693

  • Vladimir .V
  • Vladimir .V's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Hvala na odgovoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stenetu ide mleko na njuskici.. 20 dec 2016 21:33 #6307

  • Mary
  • Mary's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav,hranim 3 steneta na flasicu,jednom stenetu ide cesto mleko na njuskicu,vet kaze nista strasno, al se brinem sta bi moglo da bude??? Dal se to desava ili ipak postoji nesto...?? Hitno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box