Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: stene odbija hranu-flasicu

stene odbija hranu-flasicu 24 jan 2014 09:23 #5003

  • Mcklaudi
  • Mcklaudi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Stenci stari 21 dan,othranjeni na flasicu jer je majka uginula 4 dana nakon okota.Fino su napredovali svi,hranjeni po receptu veterinara,progledali,zivahni.Medjutim ,sada se desava da jedan od njih odbija flasicu,onako kao da mu se gadi.Kupila drugu flasicu,drugi sisak,misleci da je mozda zbog toga sto je predhodni prilicno izgrizen,ali opet nece.FLasicu perem cistom,mlakom vodom,znaci bez deterdzenata.Bili smo kod veterinara na pregledu,mjerio mu je temperaturu,nema je.Puze,hoda,ali nije zivahan kao ostali.Cinjenica,hoce da se mazi,cesto onako cvili,kao mace,kad ga uzmem u ruke odmah ucuti i zaspi,znaci u rukama,krilu najradije spava,ne znam da li je to umazenost ili nesto drugo.Uglavnom,molim za savjet jer strahujem za njega ako nastavi tako da odbija hranu.
Hvala i pozdrav svima!
Poslednja izmena: 24 jan 2014 13:59 od Mcklaudi. Razlog: Molim za promenu kategorije,greskom ubacena u ovu ,a trebala bi u kategoriju PSi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 24 jan 2014 21:09 #5005

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Premestena ...
To stene bez odlaganja hraniti spricom, sve i na silu ako nece drugacije. U protivnom ce uginuti u roku od par dana.
Verujem da je kolega ispregledao sta je trebalo, ukljucujuci i stomacic, odnosno, iskljucio mogucnost velike infestacije crevnim parazitima.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 28 jan 2014 09:27 #5018

  • Mcklaudi
  • Mcklaudi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Nazalost,maleni je uginuo.Odmah sam ga odvela na pregled,ne kod jednog nego kod 5 veterinara.Te nedostaje mu majka,iako sam ga ja hranila 16 dana,znaci bio je bez majke ,te nesto je progutao,te paraziti...Uglavnom,intubirali su a,u grlu nista nije bilo,ne znam ni sta bi mogao da proguta?!Dali mu,po drugi put,pastu protiv parazita,nista.Hranu je i dalje odbijao,samo je kmecao i zijevao,boreci se dza vazduh. Na kraju se ispostavilo da ima upalu pluca,koju smo lijecili zadnja dva dana njegovog zivota.Silne injekcije je jadnicak primio,a borba za vazduh,za udah,toliko se borio... pa to je bilo strasno gledati.Imao je jako nisku temperaturu pa smo ga stalno drzali u rukama i grijali,danonocno.ALi eto,nisamo uspjeli.A tuga...rijecima se ne moze opisati...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 28 jan 2014 22:33 #5019

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Zao mi je sto ovo cujem. To samo potvredjuje ono sto sam rekao, a to je da ako tako malo stene odbija hranu par dana( iz bilo kog razloga), uginuce je veoma verovatno.
Na zalost, ovde je po Vasem pisanju u pitanju bila fulminantna pneumonija( verovatno nije dijagnostikovana na prvom pregledu), a to se sa zakasnjenjem jako jako tesko leci.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 06 feb 2015 13:51 #5686

  • Vladimir .V
  • Vladimir .V's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Postovanje,zao mi je sto je kuce uginulo. Interesuje me da li postoji mogucnost da je prilikom sisanja na flasicu deo mleka odlazio u pluca i da je to uzrok smrti?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

stene odbija hranu-flasicu 06 feb 2015 21:58 #5688

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Dobrodoslica na forum!
"Pogresno gutanje", odnosno situacija da mleko ili u redjem broju slucajeva cak i hrana odlazi u pluca je teoretski moguca, ali je u praksi skoro apsolutna retkost. Takvi slucajevi se desavaju kod poremecaja stanja svesti( ranija povreda mozga, prelezane odredjene bolesti koje ostavljaju posledice na mozgu, epilepsija, stanje posle anestezije...), i sa velikom verovatnocom se moze reci da ovo stene sigurno nije uginulo od upale pluca time izazvane.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box