Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Tumor vilice-hitno!

Tumor vilice-hitno! 28 dec 2014 23:59 #5599

  • Bebana
  • Bebana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Pozdrav! Mom psu koji ima 9godina je ustanovljeno da ima tumor vilice,zbog kojeg mu ispadaju zubi i desni mu trule,uzasno mu smrdi iz usta i krvari non-stop!Takodje mu je i leva strana glave iznad oka upala,pa sad izgleda kao da mu fali pola glave. Veterinar je rekao da ima najgori tumor koji je mogao da ga snadje i da mu nema pomoci posto je star,a predhodni veterinar nam je rekao da ima zadebjljanje vilice i paradentozu. U zadnje vreme je poceo da zanosi i pada kad hoda pa me interesuje da li postoji nesto sto bih mogla da mu dam da mu pomogne da bolje hoda i dobije snagu posto mislim da nije jos uvek vreme za eutanaziju,jer je veseo i jos uvek moze da jede. Pije pronizon vec dva meseca i mazemo mu gingival gel,a pre toga je pio panklav. Takodje me interesuje da li je neko koristio k9 immunity preparate i da li bi mozda mogla sa tim da probam?

IMG_40210409460799.jpeg


IMG_40203804460799.jpeg


IMG_40223062692508.jpeg
Poslednja izmena: 29 dec 2014 15:28 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tumor vilice-hitno! 29 dec 2014 00:18 #5600

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ovo se ne vidja svaki dan. Ove slike bi definitivno trebalo staviti u neku literaturu.
Samo me zanima tacna dijagnoza i kako je dijagnostikovana vrsta tumora( uzet uzorak i slat na analizu ili odokativna metoda). I koliko ovaj proces traje?
Na zalost, ova zivotinja moze da nastavi da pati ili da napusti ovaj svet prihvatljivijom metodom.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 29 dec 2014 11:18 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tumor vilice-hitno! 29 dec 2014 00:46 #5601

  • Bebana
  • Bebana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Pocelo je pre pola godine kad su mu desni prerasle preko zadnjih zuba,tad smo ga vodili kod veta jer se povredjivao tokom jela i vet nam je rekao da je to tumorozno tkivo i da ce ako ga isece opet izrasti i dzabe cemo ga muciti anestezijom jer je star takodje je rekao da to nije nista opasno. Posle toga nakon nekog vremena mu se zadebljala vilicna kost i deo glave mu je nestao za bukvalno nedelju dana,tad smo ga odveli kod drugog veta koji je mislio da je upala pa je pio panklav,medjutim kako mu se posle terapije otok nije smanjio i misic na glavi je nastavio da atrofira,uradjena je krvna slika koja je bila ok i rentgen i tada nam je rekao da je to tumor ali nije rekao kakav. Nisam spremna jos da ga uspavam dok se ne uverim da mu ne mogu vise nicim pomoci. Zato me interesuje da li postoje neki lekovi koji ce mu dati snagu i malo pomoci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tumor vilice-hitno! 29 dec 2014 01:21 #5602

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Jasno mi je sta kazete i sta zelite. Zivotinja je Vasa i njen zivot je u Vasim rukama, ali sa ovakvim klinickim manifestacijama svaka pomoc je skoro beznacajna. Zivotinja moze biti i na infuzijama nedeljama, nekad i mesecima. Moze se "puniti" antibioticima sto je vec i radjeno i znate ishod. Mogu se davati vitaminsko-mineralni preparati i tonici organizma... I opet jedno veliko nista i efekat je jedino produzavanje agonije, bez ikakve verovatnoce da ce biti bilo kakvog dobitka po zdravlje i blagostanje psa.
Samo da ne zaboravim,Pronizon mu je verovatno potpuno suprimirao( smanjio) imunitet nakon upotrebe od 2 meseca bez pauze.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 29 dec 2014 01:27 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tumor vilice-hitno! 29 dec 2014 03:09 #5603

  • Bebana
  • Bebana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
To mi veterinar nije rekao.Koji konkretno preparat mogu da mu dam da mu se popravi imunitet? Na internetu jedino sto sam nasla slicno njegovoj situaciji (tako da je upala glava) je mmm sindrom il.i 3m sindrom,ali je text na engleskom i nisam uspela u potpunosti da ga razumem,pa ako mozda znate nesto o tome da mi kazete? Ja za sad ne primecujem da moj pas ima bolove pa bih ipak da pokusam jos nesto da ucinim. Molim vas mi javite sta da mu dam za imunitet. Hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tumor vilice-hitno! 29 dec 2014 10:37 #5604

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Problem sa desnima i vilicom(tumor, jer kazete da je nakon rendgenskog snimka postavljena takva dijagnoza)i ovaj problem sa "ulubljenom" glavom najverovatnije predstavljaju dve potpuno odvojene bolesti.
O tumorima ne bih , o tome vise sa kolegom koji je radio pregled i dijagnozu postavio.
MMM ( 3M sindrom ) je ekstremno retka bolest pasa ( zato na pocetku napisah da ovo treba da se dokumentuje...). Predstavlja autoimunu bolest, sto najprostije receno, znaci da organizam reaguje na neki svoj deo( protein na pr.) kao na strano telo i tezi da ga eliminise. Razlaganjem proteina iz ovih misica na glavi, isti misici nestaju i dobija se slika ovakvog udubljenja.
Bolest je nemoguce izleciti. Pronizon je lek koji suprimira( smanjuje) imunitet i zaista jeste preporucen kod MMM. Svrha mu je da smanji jacinu imunog odgovora i samim tim uspori nestajanje misica na glavi o kojima pricamo.
Tu se dolazi do cinjenice da je smanjenje imuniteta put terapije kod ovakvih stanja.
Ponavljam, stanje je neizlecivo, lekovi malo usporavaju tok bolesti. MMM je vecinom stanje koje nije praceno bolovima, ali je progresivno i cesto bilateralno( dvostrano, simetricno). To znaci da je sledeci stadijum atrofija i druge strane glave, sto implicira da zivotinja koja i onako zbog drugog problema na vilici i desnima ima problema sa jelom, sigurno ulazi u stadijum gde nece moci da jede nikako.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 29 dec 2014 10:39 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box