Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Jaki naponi nakon porođaja

Jaki naponi nakon porođaja 06 dec 2010 20:32 #130

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Kolege, sta dati kravi koja nakon porođaja ima jake napone i kada postoji rizik od prolapsusa materice zbog toga?
Da li pomaže epiduralna? Čuo sam od nekih kolega da daju paracervikalnu anesteziju (ne znam da li sam dobro razumeo), navodno prokain ispod repa, a iznad anusa.
Kakva su vaša iskustva?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Medzid

Odg: Jaki naponi nakon porođaja 11 dec 2010 21:24 #163

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Ja sam za epiduralnu,a za ovu ne znam!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jaki naponi nakon porođaja 21 dec 2010 22:10 #191

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
koristice ti neki od spazmolitika, tipa Noramina ili Novpirona, da se umire naponi...
ipak, prije toga provjeri da nema nekih povreda materice ili vagine nastalih tokom porodjaja, kakvo je stanje posteljice, jer sve to nju tjera da se napinje...nekada i mokracna besika koja je puna moze da napravi problem sa napinjanjem, jer je zbog hiperemije i otoka vagine mokrenje otezano...
a u medjuvremenu nek joj podignu zadnji dio i da bude pod nadzorom.... ;)
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jaki naponi nakon porođaja 29 apr 2011 14:40 #1004

  • Milanijus
  • Milanijus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Epiduralna jako pomaze,ali ja sam upravo ostao bez grama prokaina i vise se nemoze naci nigde,sta vi ostali sada koristite za lokalnu anesteziju,pogotovo sto mi treba za pokoji carski rez,bay the way uradih jedan i to sa desne strane moralo je jer je to ustvari bio pobacaj sa 7 meseci i materica se skoro skupila uz tele posto je gazda kasno primetio da se teli tacnije posle 3 dana.Sve uradih kako treba ovo mi je 10 ti vise ix ne brojim,medjutim posteljicu nisam mogao izvaditi,krava je ziva i posle 9 dana stalno pod terapijom antibiotskom,svaki dan obleta,medjutim nikako da krene ili brate vise da ugine,dali imaste toga iskustva.Pocecu da ih radim na zivo ili sa neonalginom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jaki naponi nakon porođaja 28 mar 2013 09:23 #4360

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Poštovani, i meni se juče otelila krava, drugo telenje i imala je mnogo krupno tele, posle telenja se očistila izbacila posteljicu /posteljica je bila po meni u ekstra stanju/, medjutim pošto je i posteljicu izbacila ona je i dalje imala dosta jake napone ustajao sam je na noge i kad sam je zadnji put pustio da legne na napone sam reagovao fizički držeći vaginalni deo malo unutra eto veoma laički i obzirom da se otelila u 12 naveče u 5 ujutro sam je ostavio sa dosta proredjenim naponima pa šta bude u 7 sam otišao i na sreću sve je bilo uredu izbegla je izbacivanje materice. Da li je uzrok krupno tele po meni da i šta se očekuje kasnije u narednim teljenjima da li takve krave koje jednom izbace matericu smeju da se drže dalje za priplod.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Jaki naponi nakon porođaja 28 mar 2013 12:51 #4364

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Sve sto je napisao postovani DjordjeVet je OK,tako se i treba raditi.
Kolega koji je pominjao lok.aneatetik , ja koristim lidokain 2% nabavljen preko humane drogerije.
Na kraju odgovor Medzidu: ako vrsite osemenjavanje krave ubuduce vrsite manjim bikom ( Holstajn friz.rase bez razlike crno beli ili crveno beli holstajn).Mada i tada krava moze da sama od sebe napravi krupno tele, to je do same krave, ali sigurno ne kao kada bi bila osemenjena simentalcem.U vezi ispadanja materice nakon porodjaja i nakon vracanja iste u normalni polozaj, imao sam dosta slucajeva da ista ostane sledeci put steona, ali mora se paziti kod osemenjavanja na cistocu sluzi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box