Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv....

Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv.... 11 feb 2013 08:42 #4014

  • Nenadj
  • Nenadj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: -1
Postovane kolege,
pre 10-ak dana kupio sam kravu starosti 8 god, bremenitost 5,5 meseci. Kod vlasnika je davala oko 15l mleka(u trenutku kupovine) a posto sam je dovezao kod mene kuci nije prelazila 8l i svakim danom sve manje i manje mleka daje, da bi juce negde imala 2-3l. Posle 2-3 dana od kada sam je dovezao pojavili su se lisajevi u predelu glave i vrata. Kolega veterinar koji leci zivotinje u mom domacinstvu rekao je da je to posledica vasi i poprskao sam je "Ektanonom" ali efekta i dalje nema. Takodje sam sinoc primetio u unutrasnjoj strani usne skoljke tackasta krvarenja. Krava je jutros dobila proliv, do juce imala je normalnu stolicu i apetit a jutros izgleda kao "usporen snimak"..
Sta predlazete!?
Poslednja izmena: 11 feb 2013 17:24 od Hardvet. Razlog: Premestena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv.... 11 feb 2013 13:04 #4016

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Dobro bi bilo da slikas i nekako da nam pustis sliku da vidimo te lisaje!Sto se tice Ektanona , nadam se da si napravio pravilno razredjenje i da se nije slucajno krava lizuci " otrovala".Ako i dalje je situacija skravom losa,sa jakim prolivom,apaticna, ne jede , ne cekaj nego zovi veterinara da utvrdi stanje i preduzme terapiju.
A sto se tice brzog pada mlecnosti, ima nekoliko stvari koje treba da znas.Prvo dali si je ti pre nego sto si je kupio nekoliko puta kontrolirao za vreme muze ( t.e. dali si bio nenajavljeno prisutan kada je termin muze krava kod vlasnika) ili si poverovao na rec vlasnika?.Drugo , zavisi od ishrane krave :kakva je bila kod vlasnika a kakva je kod tebe.
Za toliko kratko vreme nemoguce da padne toliko mlecnost krave, mora da postoji neki uzrok , koji ili ti , a mozda najbolje veterinar moze da utvrdi.
Mozda su problemi vezani za tretman Ektanonom, a i ne mora da znaci!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv.... 11 feb 2013 17:52 #4018

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Vrlo teska situacija. Bez pregleda nista detaljnije, ali opasnost od abortusa preti svakako.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv.... 12 feb 2013 08:45 #4024

  • Nenadj
  • Nenadj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: -1
IMG_5790.JPG


img5791vp.jpg


img5792m.jpg


img5793as.jpg


Veterinar je dolazio juce i rekao da je proliv izazvan virusom, a moguce i stresom koji je dozivela prilikom promene sredine i transporta, nije dao nikakvu terapiju, a sto se tice promena na kozi rekao mi je da za koji dan ponovim terapiju "Ektanonom". U slucaju da ne dodje do obnove koze na mestu promene rekao je da ce ubaciti neku kremu i rastvor i da ce trebati vremena za oporavak..
Sto se tice apetita krave juce i danas je jako smanjen i na savet veterinara dajem joj samo seno.
Prilikom tretiranja "Ektanonom" obolele krave i sve ostale sam tretirao u stali "za svaki slucaj". Kod njih je sve normalno, tj. nema nikakvih promena pre i posle tretiranja.
Sto se tice mlecnosti - kontrolisao sam je kod prethodnog vlasnika. Ishrana kod predhodnog vlasnika: seno, lucerka i prekrupa. Kod mene: seno, kukuruzna silaza, lucerka, koncetrat. Jedino sto meni pada na pamet za pad mlecnosti je slicnost sa jednom prethodnom kravom kojom sam imao a to je da cim je u 5-6 mesecu bremenitosti umanji mleko na minimum.
Poslednja izmena: 12 feb 2013 13:57 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv.... 12 feb 2013 13:15 #4025

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Prati situaciju u vezi prosirenja koze bez dlake.Ako se ne siri dalje .,znaci ektanon je ucinio svoje.Ali ako se siri .onda moras preduzeti druge mere u konsultaciji stvojim veterinarom.Nekako mi bas nije jasno da za toliko kratko vreme opadne toliko puno dlake, ali vreme ce pokazti , za 2-3 dana.
Oko apetita: isto prati situaciju, mozda mozes da joj das Neosaningest,ili nesto slicno ( konsultuj se sa veterinarom).
za mlecnost: moze i to da bude sto si napisao, amoze i kada se povrati od stresa da se mleko normalizuje i postepeno smanjuje kako dolazi vreme do telenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava ima lišajeve na glavi i vratu, tačkasta krvarenja na unutrašnjosti ušne školjke, proliv.... 12 feb 2013 21:20 #4029

  • Nenadj
  • Nenadj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: -1
Hvala Vam na savetima kolege. Praicu situaciju i obavestavacu Vas!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box