Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Prejedenost kod krava

Prejedenost kod krava 08 mar 2013 22:32 #4238

Imam kravu koja je strasno halapljiva i cesto se prejede.Molila bih vas da mi kazete da li u tom slucaju postoji nesto kako bih mogla da joj pomognem da se vrati u normalno stanje.Moram napomenuti da je hranim kao i ostale krave,ali nijedna druga se ne prejede,sem nje.Hvala :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prejedenost kod krava 08 mar 2013 23:08 #4239

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kako joj se manifestuje to stanje kad se prejede?
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prejedenost kod krava 09 mar 2013 19:00 #4240

Ne jede i mleko joj se smanji na minimum
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prejedenost kod krava 09 mar 2013 21:22 #4241

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sreca je sto se to spontano razresi, posto ne verujem da imate sve neophodno da se na pravi nacin medicinski intrvenise.
Prvo zivotinju treba da pregleda neko strucan i dijagnostikuje da li je "prejedanje" zaista tacna dijagnoza. Zatim sledi predlog kako dati problem resiti.
U svakom slucaju, davati nesto napamet, posebno iz kucne radinosti, je igra sa zivotom zivotinje koja ni malo nije jeftina.
Verujem da znate sta Vam je ciniti...Svako smanjenje mlecnosti( bez obzira koliko traje) je ekonomski gubitak koji Vam ni najmanje nije potreban. Zivotinja koja( ne daj Boze) ima hronican medicinski problem(koji Vi nikako ne mozete dijagnostikovati), koji izaziva smanjenje mlecnosti i moze ugroziti sam njen zivot Vam takodje nije neophodna.
Sve moze biti jasno jedino nakon strucnog pregleda nekog od kolege doktora.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: maja_paunovic

Odg: Prejedenost kod krava 13 mar 2013 10:05 #4252

Ja sam vam se i obratila,jer je to dijagnoza kucnog veterinara sa kojim smo zaista prezadovoljni.Ali sam htela da se jos malo sa nekim posavetujem jer on njoj ne ukazuje nikakvu strucnu pomoc nego je pustada se sama sa tim izbori. :sick:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Prejedenost kod krava 13 mar 2013 18:46 #4253

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Zanimljivo...
Konsultacije su uvek dobrodosle ali klinicki pregled je nezamenljiv. U svakom slucaju, terapija koja se zasniva na tome da ce priroda uglavnom sve uraditi sama, je u najmanju ruku neozbiljna.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box