Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Krv u mokraći krave

Krv u mokraći krave 27 mar 2014 19:08 #5165

  • reska
  • reska's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Zdravo,

Kravu sam kupila 18.1. a gazda mi je rekao da je vodila 4.1. bilo je sve uredu kad smo je doveli nismo nista primjecivali, za 18 dana smo primijetili da u mokreci pokazuje krv, ponovo je trazila da vodi 13.2. veterinar je dolazio osjemenio je. Nakon toga 10tak dana nije nista pokazivala i onda se opet pocela pojavljivat krv u mokreci. Ponovo je trazila da vodi 24.3. i veterinar je osjemenio, sada opet se pojavljuje krv u mokreci, ako mozete da mi kazete je li to opasno i jel uredu drzati takvu kravu i dalje?

lijep pozdrav hvala
Poslednja izmena: 27 mar 2014 20:14 od Hardvet. Razlog: premestena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krv u mokraći krave 27 mar 2014 20:46 #5167

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Trebalo je iskoristiti prisustvo veterinara koji je vec dolazio da je osemeni da ujedno pokusa da utvrdi sta je problem. Bilo kako bilo, prisustvo krvi u mokraci kod krava moze imati nekoliko uzroka( infektivni agensi-bakterije, parazitarna oboljenja- babezioza goveda, ishrana biljkama koje imaju toksicno dejstvo, kamenje u bubrezima ili besici, mehanicke povrede uretre kod nestrucnih intervencija...) pa je bilo kakvo prejudiciranje dijagnoze na ovaj nacin neozbiljno.
Pregled je svakako neophodan i iz razloga sto ta zivotinja ima jos jedan problem. Sigurno i sami naslucujete da ima problem da ostane steona.
Zavisno od procene veterinara cete odluciti sta sa njom dalje...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krv u mokraći krave 05 nov 2014 21:42 #5512

  • neca111
  • neca111's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
prije mesec dana jedna mi je krava pocela da mokri krv i dva tri dana se normalno ponasala al cetvrti dan je pretala da jede veterinar je dao nekakve inekcije a peti dan je uginula rekao je da bubrezi joj ne rade.nakon toga proslo je 15 dana joj jedna junica je pocela damokri krv opet veterinar dao nekcije i ona je uginula tako da ve u zadnji dva mjesecau ovom gradu ih je vec uginulooko13 goveda veterinari neznaju al krave i dalju umiru neka mi neko objasni sto bi to moglo bit HVALA
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Krv u mokraći krave 05 nov 2014 23:26 #5514

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Situacija je zrela da se neko od doktora napokon seti i uzorke posalje u laboratoriju na detaljnu analizu. To je jedini nacin da se postavi tacna dijagoza, posto je situacija definitivno ozbiljna.Ako to odbijaju ili ne znaju kako, mozete kontaktirati nadlezno ministarstvo, koje je u obavezi da naredi dalje mere.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neca111

Krv u mokraći krave 06 nov 2014 14:54 #5515

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
neca111 wrote:
prije mesec dana jedna mi je krava pocela da mokri krv i dva tri dana se normalno ponasala al cetvrti dan je pretala da jede veterinar je dao nekakve inekcije a peti dan je uginula rekao je da bubrezi joj ne rade.nakon toga proslo je 15 dana joj jedna junica je pocela damokri krv opet veterinar dao nekcije i ona je uginula tako da ve u zadnji dva mjesecau ovom gradu ih je vec uginulooko13 goveda veterinari neznaju al krave i dalju umiru neka mi neko objasni sto bi to moglo bit HVALA

s obzirom na opisanu sliku, koju sam imao prilike da vidim i uzivo kod krava na mom terenu, osnovano bih posumnjao na leptospirozu, pogotovo u ovako kisnoj i vlaznoj godini, koja pogoduje pojavi i razvoju bolesti. Svakako, kako rece moj uvazeni kolega Hardvet, ovako nesto bi moralo da se potvrdi i laboratorijski, i to sto hitnije, te da se na osnovu antibiograma odredi adekvatna terapija za grla koja obole u narednom periodu
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hardvet, neca111

Krv u mokraći krave 13 dec 2015 15:37 #6030

  • orlic
  • orlic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
ZDRAVO

Imam kravu steona mi je 8 mjeseci,pocela je bacat krv 5 dan u 8 mjesecu obrato sam se veterinaru rekao je da uzmem prasinu za nju i danem svako 8 sati.Ali nije nista pomoglo ponovo ima krv u mokraci kad mokri.sta bi trebo poduzeti po tom pitanju.

Hvala unaprjed.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box