Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: cadjava prasad

cadjava prasad 19 jul 2011 14:58 #1237

  • popzox
  • popzox's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Imam farmu svinja,kotim 14 krmaca,pojavio mi se problem za koji sam saznao da se zove cadjavost prasadi,veterinar mi je dao lijek kojim kvasim krpu i skidam fleke.Medjutim ne pomaze i stanje je sve gore,mozete li mi dati savjet sta da radim,ima li lijek,koji je i kako se dozira?Unaprijed hvala,i ako moze sto prije u pitanju mi je citavo domacinstvo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: cadjava prasad 19 jul 2011 18:21 #1238

  • moderator2
  • moderator2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 9
  • Karma: 8
Nije dovoljan samo lokalni tretman promena na koži, u pitanju je bakterijsko oboljenje kože koje mora da se tretira antibiotikom (min. 3 dana terapije ili da se aplikuje depo preparat), a pored toga nije loše dati kortikosteroide i vitamine. Ovakvu terapiju treba da sprovede tvoj veterinar i ne bi trebalo da bude problema.
Što se tiče samih promena na koži, potreban je određeni period da nestanu, ne mogu nestati od jednog lokalnog tretmana, znači strpljenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: cadjava prasad 20 jul 2011 17:05 #1241

  • popzox
  • popzox's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
a jeli to znaci da se moraju tretirati i krmace ili samo prasad,ili obadvoje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: cadjava prasad 20 jul 2011 22:49 #1242

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Lečiš prasad, a krmačama bi trebao da ubaciš u hranu neki premiks koji sadrži cink
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: cadjava prasad 27 avg 2015 16:40 #5912

  • dmisko
  • dmisko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Karma: 0
Znam da je tema stara,ali me interesuje,a nisam pronasao na net-u.Prasad u jednom leglu su mi obolela od cadji-krmaca se nalazi u boxu-ukljestenju koji sam pozajmio,a tamo je bilo da je od 15 prasadi ostalo 4 zbog cadji.Pogresio sam ,nisam izvrsio dezinfekciju boxa i sad imam bolest cadji u dvoristu.Posto je uzrocnik bakterija-koji su uzrocnici prenosenja,koliko ova bakterija moze da prezivi recimo na zidu svinjca,hoce li taj svinjac ostati izvor zaraze i ako izvrsim krecenje i dodam hlor u krec?Da li krmaca ostaje trajni prenosilac ove bakterije tj.da li je mogu ostaviti ili da je skartiram.Kad ulazim u drugi svinjac menjam cizme,a izmedju ova dva svinjca je prazan obor.Krmace u hrani redovno dobijaju Gebijev saplement za krmace,minazel,suncokretovu i sojinu sacmu i kukuruz,14 dana pre prasenja su dobile inekcije protiv parazita,za vreme prasenja su dobile penstrep i oxitocin,posle prasenja su dobile multi vitamin inekcije,prasicima su iseceni zubi 2-gi dan,3-ci dan su dobili gvozdje i multi vitamin,izgledali su odlicno nisu postojali uzroci za oboljevanje koji se navode u opisu bolesti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box