Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Konzervirana hrana i granulati (da ili ne)

Odg: Konzervirana hrana i granulati (da ili ne) 12 mar 2011 17:13 #756

  • boris04
  • boris04's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
U potpunosti se slazem. No, najpre moram objasniti znacaj deklaracije. To se naravno ne odnosi na deklaraciju bilo koje domace granulisane hrane za pse iz razloga sto je kod nas moguce i na najvece smece staviti natpis superpremium.
Dakle, sastav u deklaraciji treba da sadrzi sastojke hrane navedene onim redom kako su i zastupljeni. Na svakoj sup[erpremium hrani pisace recino piletine minimum 30 posto, zatim pirinac, kukuruzno brasno itd. Na hrani losijeg kvalitetea pisace,, proizvodi mesne industrije dakle NE piletina, NE govedina vec proizvodi tj oci,koza, papci itd. Slozicemo se da proteini iz mesa i proteini iz koze nemaju istu cak ni pribliznu nutritivnu vrednost.
Na nekim dzakovima ce pisati ,,minimum 4 posto zivotinjskih proizvoda u crvenim briketima,, pri cemu crvenih briketa ima recimo 5 posto itd. To je hraa cija se reklama vrti na tv skoro svakog dana.
Proizvodjac je svakako ispostovao procenat proteina i masti ali je ogromna razlika u cinjenici odakle ti proteini poticu. Da li su to proteini iz vezivnog tkiva, vrlo siromasni esencijalnim aminokiselinama, ili su to proteini iz mesa.
Superpremium hrana sa 30 i 35 posto mesa kosta od 55 do 90 eur za 15 kg, za pse koji nisu kondori.
Ja licno izbegavam konzerve jer imaju preko 80 posto vode(opet treba procitati deklaraciju) i dosta masti.
A slazem se i da na ambalazi pise svasta od dobro poznate piletine, curetinbe, zecetine, preko pacetine, bakalara, jagnjetine i ni manje ni vise nego teletine, i to 1 kg a kosta 150 din ili 200,300 svejedno. Proizvodjac ne gresi jer se u konzervi zaista nalazi jedna teleca trepavica ili jedno pacje pero. Pitam se kako li je tek u ostalim granama industrije.
Deklaracija je i nacin reklamiranja. Mada nisu u obavezi proizvodjaci, uvoznici ili zastupnici obavezno navedu i svoj broj telefona, ako ne verujete proverite, za slucaj da vlasnik mozzda hoce da naruci hranu direktno od njih. U tom slucaju svi su na dobitku, vlasnik koji nije platio marzu trgovca vec placa samo veleprodajnu cenu, ali i uvoznik jer robu prodaje za kes, prodaja se ne knjizi i prihod sae prikazuje znatno manji nego sto jeste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Konzervirana hrana i granulati (da ili ne) 19 mar 2012 12:44 #1912

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Ja mome rotu i kuvam i dajem granule,par puta nedeljno mu dam i konzervu. Do sada sam sve pse tako drzhala i svaki je dozhivio duboku starost. Naravno svakih par mjeseci dajem vitamine Canina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box