Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Bodovi za licencu

Odg: Bodovi za licencu 17 apr 2012 18:03 #2084

  • drjolovic
  • drjolovic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 35
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 3
Mene zanima dali se nati tzv seminarima kaze nesto konkretno ili je to cisto pro forme radi. Ako vec treba da placamo kojekakve clanarine i kotizacije da bar znam cemu one sluze. Da mi na sadasnjem radnom mestu nisu trazili licencu mislim da nikad ni nebih polagao taj drzavni,ni sa ovom diplomom neznam sta cu a sad jos i licenca...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bodovi za licencu 17 apr 2012 18:17 #2085

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Na seminarima se vrti prica koju si slusao na fakultetu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bodovi za licencu 17 jun 2012 11:12 #2356

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Počelo objavljivanje bodova na sajtu Veterinarske Komore Srbije


Na sajtu VKS će u narednom periodu biti postavljene pregledne tabele bodova svih kolega koji zaključno sa 30.05.2012. godine imaju licencu. Tabele se postavljaju u ovoj formi da bi svako mogao da vidi šta mu je od edukacija upisano u Bazu VKS.

Molimo vas da uporedite sertifikate koje imate sa onime što je upisano i da nam se obratite ako uočite neslaganja. Molimo da nam se obrate SAMO ONI KOJI IMAJU MANJE OD 40 BODOVA, jer je 40 bodova uslov za produženje licence. Sve preko toga se ne uzima u obzir za naredni period, tj. bodovi se ne prenose.

Prema Pravilniku o stručnom usavršavanju veterinara, jedna godina radnog staža za osnovne studije nosi 0,5, za specijalizaciju 0,6, za magistarske 0,7 i doktorske studije 0,8 bodova, tako da vas molimo da ih na postojeći zbir bodova iz tabela dodate pre nego što nam se obratite. Članstvo u Akademiji nauka nosi 1 bod.

Kolege kojima su bodovi sa Programiranog usavršavanja veterinara upisani u tabele, ne moraju da traže svoje sertifikate.

Kolege koje imaju sertifikate sa edukacija koje nisu akreditovane od strane Stručnog odbora VKS, treba da se obrate SO sa zahtevom za bodovanje, programom edukacije i fotokopijom sertifikata. Molimo sve kolege da nam u roku od mesec dana od završene edukacije dostavljaju ove zahteve.

Stručna služba VKS je u tabele bodova unela sve edukacije koje su organizatori dostavili do perioda objavljivanja ovog obaveštenja. Sve što naknadno donesu organizatori ili ono što je doneto, a nije bodovano od strane SO VKS, biće uneto.

Na sajtu VKS će na jesen biti postavljeno obaveštenje u vezi potrebne dokumentacije za produženje licence i molimo sve kolege kojima ona ističe krajem 2012. godine da nam se jave na vreme kako bismo u roku uspeli sve da obradimo.

Tabele bodova će na sajtu VKS biti postavljane hronološki prema broju licence, tako da će prvo biti obavešteni oni kojima licenca ističe krajem godine.

Stručna služba VKS
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bodovi za licencu 18 okt 2013 22:50 #4743

  • Feniks
  • Feniks's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 25
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 1
Kao i u većini stvari koje "prepisujemo" iz belog sveta, tako je i igrarija zvana veterinarska komora samo jedna u nizu.
Koja je njena svrha?
Da budemo jasni, nisam protivnik komore, niti ljudi koji su angažovani u istoj.
Moj prethodni poslodavac (čija firma ima naziv "klinika" a nema uslove ni za seosku ambulantu), meni je četiri godine gulio kožu sa leđa(od četiri veterinara u firmi imao je jednog upotrebljivog i fizički prisutnog svaki božji dan i noć, a ostali su "virtuelni").
Pored mene su i četiri veterinarska tehničara (jeftiniji su od veterinara, a mogu sve što može i doktor).
Gde je tu komora?
Ili to nije njihova briga.
On i ostala tri "virtuelna" veterinara su mogli sebi da omoguće edukaciju te vrste (da nauče po nešto što su trebali u okviru redovnih studija), da sakupljaju bodove, leptiriće, pčelice, cvetiće...dok je neko morao da radi (ustupanje licence košta...)i obezbedi sretstva za svoju i njihove nadoknade.
Neko je morao da izlazi u susret švercerima i klaničarima kod overe transporta u rano jutro i kasno veče...
Kada se edukovati?
Zar nije dovoljna gomila dokumentacije sa mojim potpisom i pečatom, prepuna arhiva u elektronskoj formi i još po nešto, da bi se ispunio minimum uslova i ostvarilo pravo na hleb naš nasušni?
Govorim o tzv. "prljavoj" veterini gde je svakodnevnica blato i balega, angažman kad te pozovu i dobra volja da li će zvati samo tebe ili još jednog ili dvojicu kolega iz "konkurentskih" firmi,(nadri priučene, braću od stričeva, tetaka,studente, srednjoškolce...) pa koji stigne pre.
Da ne dužim, većina vas, mojih sapatnika, u ovoj struci zna o čemu je reč.
Na kraju, kada je poslodavac počeo da kasni sa isplatama,u novembru 2012. godine, podnosim zahtev za prekid radnog odnosa (uz poštovanje otkaznog roka). Kao "nadnicu" dobijam isplatu samo onog dela koji je obavezan po zakonu, koju je isplatio u martu 2013. godine (ladno me zavrće za polovinu neisplaćene zarade).
Gde je tu komora?
Ili to nije njihov posao.
Danas me zvala jedna fina dama iz komore, da me obavesti kako nemam dovoljan broj bodova za produženje licence.
I čudi se, Bože, kako veliki broj veterinara ne ispunjava taj kriterijum???
Voleo bi da sam imao mogućnosti da unovčim svoju licencu, da sedim pred laptop-om i uz kaficu četujem internetom i posećujem inovacije, simpozijume i kongrese...
Voleo bi, ali neko mora da radi i na kraju ostane grbav...
Ne treba mi njihova licenca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Kathy

Bodovi za licencu 19 okt 2013 05:17 #4745

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
U potpunosti se slazem sa kolegom Feniksom!
Tacno znam o cemu pises o kroz sta si prosao. Iz istog razloga, za sve vreme rada u takozvanim privatizovanim veterinarskim stanicama (koje su krali takozvani vlasnici-kriminalci), nisam imala platu niti vremena da sebi priustim odlazak na seminare i edukacije. Zato nemam ni jedan jedini poen po kriterijumima Veterinarske komore, i nije me briga. Sada sam u Kanadi, radim sta mogu (posto ne priznaju nase diplome) i snalazim se kako znam i umem. Nije lako, ali bilo bi jos gore da sam ostala u Srbiji. Ako nista drugo, bar imam nekakav posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bodovi za licencu 12 jul 2015 11:16 #5847

  • goranvet73
  • goranvet73's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
ma sve je to lepo ali i komora treba da stiti nase interese
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box