Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 16 nov 2012 02:03 #3161

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Kathy, sto se tice posla asistenta , pricam za USA, ne bi trebalo da bude tesko da se dobije. Njihova agencija za zaposljavanje(kao nas biro) daje podatke da je to mesto uvek otvoreno,i da na jednog asistenta dolazi 4 radna mesta.A razlog toga je to sto su asistenti najcesce ljudi koji to rade dok su na studijama za tehnicare ili veterinare.Malo ko se zadrzava na tom nivou,pa je samim tim skoro uvek upraznjeno mesto.
Deo koji je problematican je boravisna viza, poslodavac tesko da ce dati zaposlenje ukoliko je neko na crno tamo.Naravno i za to postoji "resenje" , ukoliko mozes onda uplatis sebi neko skolovanje,ne mora skupo,nesto od par hiljada i na osnovu toga dobijes dve godine,onda za to vreme ili nostrifikujes i zaposlis se ili se "udas" pa dobijes papire. Druga varijanta je da ti poslodavac "izboksuje" radnu vizu, to podrazumeva da podnese raznu papirologiju tvrdeci kako si mu potreban za posao i onda ides. Lose strane ove druge metode su sto si onda "vezana " za tog poslodavca i ukoliko bi da menjas posao onda taj drugi poslodavac treba istu proceduru da uradi za tebe.To je vrlo komplikovano i bas treba neko da se zauzme oko toga,jer treba vise puta da da ide po raznim ustanovama za nekog koga ne zna. Tu ti je onda alternativa da odes "turisticki" tri meseca i omah krenes sa trazenjem posla asistenta,kako bi se dokazala i eventualno tada da neko za tebe uradi tu celu proceduru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 16 nov 2012 19:38 #3165

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Jos bih dodao da vam treba TEOFL, za mene koji je 10 godina ucio jezik to jedan ozbiljan ispit. Pismeni deo iz veterine je ranije imao 450 pitanja, sad kazete 200 znaci to je novina, on moze da se polaze u Ljubljani i Becu, pa mozete ustedeti za put, taj prakticni deo u 6 sekcija koji se polaze 3 dana kosta 5000$ svaki izlazak, pa vidite koliko puta smete da padnete i da ne pokusavate i po Americi i po Kanadi paralelno jer se to smatra prevarom, a jedna diploma vazi svuda. Mada ko hoce da pali tu su razne kombinacije po svetu nije sve u te dve zemlje. Evo vam njihov sajt www.avma.org/ProfessionalDevelopment/Edu...tion-evaluation.aspx Sto se tice priznavanja diploma oni vam je samo prepoznaju da bi usli u proces nostrifikacije i to moraju da rade kod njih svi veterinari skolovani u inostranstvu. Postoji lista njihovih akreditovanih fakulteta gde su iz Evrope priznavali samo 2. Dosta sam se odaljio od kako sam napustio Ameriku mozda su sada nesto promenili... Da bi se islo bilo gde i radilo u veterinarskoj struci potrebno je svakodnevno vezbanje jezika zato pisite, pricajte i citajte strane jezike bar po 2 sata dnevno.
Poslednja izmena: 16 nov 2012 19:52 od dr.dzek.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 17 nov 2012 01:43 #3168

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Sto se mene licno tice, vec sam u Kanadi (od prosle godine), i sada pokusavam da se snadjem sto je bolje moguce s obzirom na cinjenicu da sam kasno uspela da dodjem ovamo. Pokusavam da nadjem mogucnost da postignem sto bolji status (necu se obogatiti, to je sigurno, ni ne razmisljam o tome) za preostali radni vek.

I u Kanadi i u SAD ne polaze se samo jedan teoretski ispit, nego dva (NAVLE i BCSE), plus prakticni ispit. Ni jedan od njih nije bezazlen i iziskuje mnogo ponovnog ucenja, a prakticni ispit i odgovarajucu praksu po njihovim standardima. Sve to zajedno traje oko pet godina (traze da prodje odgovarajuce vreme izmedju svakog od tih ispita) i kosta bar oko 15.000 dolara. A pri tome nema mgucnosti da se ma gde saznaju validni podaci ODAKLE uciti i spremati ove ispite (te podatke ne mozete dobiti ni od zvanicnih veterinarskih asocijacija; pokusavala sam i nema vajde od njih po tom pitanju), ni kako steci potrebnu praksu. Za americku licencu nasla sam spisak od nekih 40-70 udzbenika (!) za teoretske ispite, sto su prakticno nove studije! Pitanje je koliko sve to vredi ako neko dodje bilo u Kanadu, bilo u SAD u cetrdesetim godinama. Kad se sve to zavrsi, dodju i pedesete, i to je novi pocetak u tim godinama, sve od nule. A pitanje je i da li ce neko prvi put primiti tek licenciranog veterinara u tim godinama, kao pocetnika?

Ovo je samo tema za razmisljanje. U svakom slucaju, generacije rodjene sezdesetih, pa i sedamdesetih, uveliko su generacije kojima su desavanja u bivsoj Jugoslaviji unistile zivot.
Poslednja izmena: 17 nov 2012 01:46 od Kathy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 17 nov 2012 01:49 #3169

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Koliko vidim po cenovniku sa sajta kojeg je naveo dr Dzek, cene su jos vece od nih za koje ja znam:

Consultative site visit – $10,000
Consultation with an accredited college – $2,000
Comprehensive site visit – $15,000
Focused site visit – $2,750
Review of the annual report – $1,000

Dakle, BEZ polaganja navedenih ispita treba platiti preko 20.000 dolara, PLUS ispiti!...PLUS clanstvo u strukovnoj organizaciji, da bi se uopste apliciralo za dobijanje licence, a zatim za njeno obnavljanje svake godine...
Poslednja izmena: 17 nov 2012 01:50 od Kathy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 17 nov 2012 07:32 #3170

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Pozdrav kolege,
da li neko zna nešto o sertivikovanju diplome u Evropskoj Uniji. Da li je isto za sve zemlje i koliko je to za Evropu komplikovano pošto vidim da u Americi to uopšte nije ni jednostavno ni jeftino, naprotiv...
Mislim da se u Evropi veterinar mnogo više ceni nego kod nas a o plati da se ne govori. Ovde mlad veterinar radi za platu koju ima svaki iole priučen majstor pa ozbiljno razmišljam o odlasku preko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 17 nov 2012 12:28 #3172

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
"koliko sve to vredi ako neko dodje bilo u Kanadu, bilo u SAD u cetrdesetim godinama. Kad se sve to zavrsi, dodju i pedesete, i to je novi pocetak u tim godinama, sve od nule."

Recimo ode neko sa 40, 5 godina se maltretira i sa 45 postane licenciran vet , znaci ima 20 godina rada u USA. Vise od pola.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box