Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare

RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 19 avg 2013 12:57 #4586

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Pozdrav, kolega.
Želim ti reći da nisi rekao ništa novo. Svi smo prošli taj dril. Tvoje je pravo da potražiš neko lepše i srećnije okruženje za sebe (što bih i ja uradio da sam par godina mlađi), a možeš i ostati , ovde i boriti se za neko lepše i kvalitetnije radno okruženje.
Dva ključna problema , u veterini su : rad na crno i nelegalna prodaja lekova i za oba mi , veterinari, snosimo najveću krivicu. Jer da nije tako, ovaj mladi čoved bi našao posao za dva dana u nekoj ambulanti ili veledrogeriji.
Ovako, lekovi se prodaju po pet-shopovima, a leči se kod odgajivača, a njima veterinar ne treba.
Umesto da komora angažuje nekog mladog advokata i da pljušte prijave protiv lica koji ilegalno stavljaju lekove u promet, mi godinama jurimo svoj rep i ne zameramo se nikome, osim, ponekad kolegi kad nam neki farmer baci kosku da se oko nje potučemo.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 08 maj 2014 13:52 #5234

  • Armin
  • Armin's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Postovane kolege, po zanimanju sam veterinarski tehnicar . Imam iskustva 17 godina , dobro govorim njemacki, radio kao meneder 3 mjeseca na jednoj farmi, vlasnik nije mogao izganjati da ostanem. Zna li itko ikakav nacin da se dode do dozvole za rad ili u njemacko ili u austriji s obzirom na sve navedeno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 05 jul 2014 08:09 #5329

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Jeste li probali na plavu kartu na osnovu petogodisnjeg radnog iskustva?
POZDRAV!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 07 jul 2014 00:48 #5333

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
A šta je to?
Kako se dolazi do toga?
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 11 jul 2014 09:38 #5340

JA sam za to da se ide iz Srbije, posto nas veterinara sad ima previse odkad je proradila veterina u Novom Sadu, samo ne znam zasto , i sad gospodo mozemo da se slikamo mi koji smo u Beogradu , nije to isto ,radio sam 17 godina i na kraju dao otkaz, jer bih zbog pregleda mesa na trihinelu koji se vise ne radi sa GALENIKINIM pepsinom, nego negim od HYMEDIE ,proizvodi se u INDIJI, a prodaje ga PROMEDIA, koji nije adekvatna zamena Galenikinom pepsinu, čist škart, niti se rastvara dobro niti garantuje rezultat pregleda iza koga bih ja stajao , debelo bih nagrabusio i pootrovao mnogo ljudi što mi nije potrebno,odlucio sam da ostavim i vlasnika koji je stoka od coveka ,koji je isto veterinar, koga pare jedino zanimaju ...i gledam da idem u inostranstvo , ako ne budem radio taj posao bas me briga vise ,*ebeš veterinu ovakvu kakva je kod nas
Poslednja izmena: 11 jul 2014 15:42 od Hardvet. Razlog: cenzura eksplicitnog sadrzaja :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: RAD U INOSTRANSTVU...ponude za veterinare 11 jul 2014 11:55 #5341

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Niti je problem veterina u Novom Sadu, niti broj kolega. Problemi su stari, višedecenijski: Rad na crno, sivo tržište vet. lekova, ne lojalna konkurencija, većina kolega (mnogi pripravnici)insistiraju da žive i rade u gradu ...
Posla ima za sve, osim što, zbog pomenutih stvari, pojedine kolege teško nalaze svoje mesto pod suncem.
Kod nas veterinari stoje u ambulantama kao za Info pultom, a leči neko drugi. Ko nije ni video fakultet u Beogradu i Novom Sadu. Zato dosta nas sedi na birou.
Apelujem na kolege da:
- Ne kupuju lekove na sivom tržištu.
- Da ne prodaju lekove osobama koji nisu veterinari.
- Da ne daju dijagnoze i ne preporučuju terapije preko telefona.
- Da stisnu petlju i otvore, makar na par godina, ambulantu negde van grada gde nikada nije bilo veterinara i oprobaju se u radu na terenu.
Videćete kako će se, vrlo brzo, situacija relaksirati.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ševo

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box