Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 20 jul 2012 16:30 #2463

  • PVA AS
  • PVA AS's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
:angry: Sram vas bilo...tu ste se raskokodakali ko neke babe...iznosite prljav ves nasih kolega u javnost a svi redom cutite kad nam lekari brknu u profesiju....i kada tehnicari rade tj. pokusavaju da rade nas posao. Stidim se sto imam takve kolege. Zato i ne dolazim na ovaj forum.
muka mi je!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: acapoznanovic

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 21 jul 2012 23:33 #2465

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema konkretnih imena i niko nije ugrozen. Zataskavati stvari je moguce samo u humanoj medicini, jer su oni apsolutno zatvorena struka i samo crna zemlja zna sta je progutala.
To rece jedan moj pokojni deda, nacelnik odeljenja na VMA.
Ljudi jednostavno preziru improvizacije pojedinih kolega i bezobzirnost drugih. Na sve to, "prosti" ljudi pojma nemaju sta je u stvari veterina i veze nemaju koliko je taj posao slozen i zahtevan.
Ogromna vecina nasih kolega ni najmanje ne ulaze truda da se slika promeni. Komora, nista...Ministarstvo...nista. Pa, sta na kraju hocemo u takvoj situaciji???
Koliko je doktora angazovano na forumu da koliko-toliko pomogne nekome savetom ili da razmeni iskustva sa nekim???
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 21 jul 2012 23:34 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 22 jul 2012 04:22 #2466

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Postovani kolega ili koleginice,

Ovde je preneto upravo ono sto su objavili oni koji nisu veterinari, i time jos vise srozavaju nasu profesiju. Preneto je ono sto je vec objavljeno.
Kada bi svi veterinari savesno obavljali svoj posao, ovakvih tekstova ne bi bilo.

A veterinarski tehnicari su poseban i VELIKI problem. Trebalo bi uvesti da vet. tehnicari zavrsavaju SAMO visoku skolu kao sto je to u svim razvijenijim zemljama (gde su veterinarski i medicinski tehnicari fakultetski obrazovani), i da ne moze svaka "shusha" da zavrsi srednju veterinarsku skolu i da potom sa nikakvim znanjem izigrava doktora, i tako se predstavlja u svom selu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 22 jul 2012 04:25 #2467

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Prethodni odgovor odnosio se na komentar "PVA AS".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 23 jul 2012 16:25 #2473

  • PVA AS
  • PVA AS's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 12
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
:woohoo: Znate sve ovo izgleda kao lov u mutnom..niko nikog ne razume i svi se kao razumemo. Da koleginice ja sam razumeo sta ste hteli reci. Ja licno svoj posao radim 12 godina..od toga 4 godine u klinici za male zivotinje u Nisu a ostalih 8,sto u stanici sto u svojoj ambulanti. I zaista ali zaista svoj posao radim na najvisem mogucem nivou koliko mi mogucnosti dozvoljavaju... I primenjujem sva nacela nase struke i svega sto sam ucio na fakultetu. Svestan sam ja kako mnoge kolege rade ili bolje bi bilo reci ne rade svoj posao ali mi nekako ostane gorak ukus u ustima kada mi sami sebe ovako javno kritikujemo i pljujemo. Postoje nacini i mesta gde treba da se napadamo a verujte mi da ja to odlicno radim i kolege koje me poznaju znaju da sam britkog jezika i ne biram reci. Ali mesto biram,ovde ulaze svi i svako cita sta mi pisemo i sticu pogresnu sliku o nama.
Veterina je najlepsi vid medicine, koju ja prosto obozavam i da se opet rodim opet bih je studirao a bio sam vukovac u svojoj gimnaziji u Nisu i zavrsio fakultet u roku(nisam pao ni jednu godinu).Svoje zvanje nosim casno i ponosim se...Zato Vas molim da na ovom sajtu ne prozivamo jedni druge vec da budemo konstruktivni i da pokusamo da ojacamo nasu struku kad to vec ne radi komora niti 90 posto nasih kolega.
Dr vet.med Aleksandar Milenkovic
Poslednja izmena: 23 jul 2012 16:26 od PVA AS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 24 jul 2012 04:04 #2480

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Postovani kolega,

Kada bi svi razmisljali a narocito radili kao vi, ova profesija bi bila mnogo cenjenija u drustvu. Moramo biti realni - neke nase kolege upravo doprinose losoj reputaciji sa kojom se posle svi borimo.
Ja licno sam imala neprijatna iskustva upravo sa kolegama, kada sam pokusavala primeniti sve principe dobre prakse, a posebno po pitanju Zakona o dobrobiti zivotinja, pa i Zakona o veterinarstvu. Poseban problem su veterinarski inspektori, koji ne rade svoj posao onako kako bi trebalo, i kinje i gnjave sopstvene kolege umesto toga - valjda im je to lakse, ili mozda navika iz ranijeg perioda. Ali najvise losih iskustava sam imala sa veterinarskim tehnicarima, i oni zapravo najvise srozavaju profesiju glumeci veterinare-doktore, a priprosti seljaci ne shvataju razliku izmedju njih i pravih doktora za zivotinje.

Nemam nameru ovim da prozivam bilo koga konkretno, a posebno ne da napadam. Samo navodim ono sto su cinjenice koje svi mozemo da primetimo. U potpunom sunovratu drustva i sistema u Srbiji, ni veterinarska profesija nije ostala nezahvacena, mada takva losa situacija traje mnogo duze nego aktuelna kriza u drzavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box