Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU

SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU 16 nov 2013 09:03 #4811

DA LI BI NEKO OD KOLEGA MOGAO DA MI KAZE DAL VAZI UREDBA DA SE MORA IMATI SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA...TO JE JEDNO VREME BILO AKTUELNO I INSPEKCIJA JE TRAZILA,SAD U RAZGOVORU SA NEKIM KOLEGAMA NI ONI NE ZNAJU...HVALA UNAPRED
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU 16 nov 2013 12:52 #4812

  • perovet
  • perovet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
E to niko ne zna.
Koliko mi je poznato inspekcija ne traži al nisam siguran. Bilo je govora da će sse to ukinuti al dokle se došli sa tim pojma nemam. Kod nas se ništa ne zna. Evo i sa programom mera je isto. Od juna do sada oni su samo poništili konkurs u to je sve. Nikakvo konkretnije obaveštenje. U upravi se ne zna ništaa
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU 16 nov 2013 13:18 #4813

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Na sajtu veterinarskog fakulteta ima pobaveštenje LINK da ko hoće da radi "shodno zakonskim odredbama" može ići na obuku za 15000 din. Ta zakonska odredba se odnosi na Pravilnik o uslovima u pogledu objekata, opreme i sredstava za rad, kao i u pogledu stručnog kadra koje mora da ispunjava pravno lice za obavljanje veterinarske delatnosti, "Sl. glasnik RS", br. 42/06 LINK u kome se u članu 21 navodi da je obavezno imati završenu specijalističku obuku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU 16 nov 2013 21:03 #4814

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Da, za sad jeste obavezno.
Inace, moram da iznesem svoje misljenje povodom toga. Jedno od najvecih omalovazavanja doktora veterine. Uz sva ostala omalovazavanja koje nasa struka trpi u Srbiji.
Nikako mi nije jasno da diploma nije dovoljna da bi se moglo pregledati meso na trihinelu. Postoji predmet koji se odnosi na tu materiju, i ne znam sta tu dalje treba da se edukuje. Ko je predmet polozio, smatra se da moze strucno da izvrsi pregled mesa na trihinelu. Taj pregled nije let u kosmos. Ako neko izadje sa fakulteta i to ne zna da uradi, problem postoji na fakultetu, i tamo ga treba resavati, a ne vredjati struku i jos na to dodatno naplacivati edukacije i nekakve sertifikate, koji izgleda imaju vecu tezinu nego sama diploma.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU 17 nov 2013 00:09 #4815

hvala kolega..a kazite mi dal znate kakva je razlika u polaganju na vet.fakultetu i na tehnologiji mesa?mene neke kolege savetuju da idem na tehnologiju jer je u pola jeftinije a kazu da je isti sertifikat...cinjenica je da je to kulturno uzimanje para..al tako je sve kod nas..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

SERTIFIKAT ZA PREGLED MESA NA TRIHINELU 17 nov 2013 01:47 #4816

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Nacionalna referentna laboratorija u poslednje vreme često organizuje jednodnevne kurseve u toku kojih se i proverava stečeno znanje i izdavaju sertifikati. Cena kursa je 7200 din, a sledeći se održava 30. novembra. Detaljnije možete pročitati u kalendaru dogadjaja na ovom sajtu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box